Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen Kayseri Büyükşehir Belediyesi Temmuz ayı meclis toplantında bazı kararlar alındı. Alınan kararlar içerisinde KASKİ’nin şehir merkezinde suyun birim fiyatına %37 zam geldi. Gelen Zamma ilk tepkiyi Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Feyzullah Keskin Gösterdi.

Keskin; Türkiye’nin iktidar mensuplarınca sıkça dile getirilen “Türkiye Yüzyılı ve Şahlanan Ekonomi Modeli” gün geçmiyor ki vatandaşa kendisini hatırlatmasın.

İktidar, seçimden önce vatandaşa, yetkiyi kendilerine verdiklerinde ekonomik buhranın biteceği, bulunan gazların petrollerin ekonomiyi rahatlatacağını, uygulanacak yeni ekonomik politikalarla vatandaşın refaha ulaşacağını belirtmiş, bu şekilde oylarını almıştı.

İktidarın uyguladığı politikalardaki ağır hatalar ve liyakatsiz kadroların vermiş olduğu yanlış kararlar, kasada para kalmamasına sebebiyet vermiş, vatandaşı bırakın refaha ulaştırmayı vatandaşın sırtına yük olup binmiş, vatandaş verdiği oydan pişman olmaya başlamıştır.

CHP Kayseri Milletvekili Aşkın Genç, Develi Organize Sanayi Bölgesini Sordu CHP Kayseri Milletvekili Aşkın Genç, Develi Organize Sanayi Bölgesini Sordu

Hayatın gerçekliğinden uzak belirlenen enflasyon rakamlarıyla vatandaşın gelirlerine verilen zam, piyasa koşullarında vatandaşın cebine girmeden elinden alınmış, halkımız hayatın gerçekliğine, piyasadaki gerçek fiyatlara ve kaderine terk edilmiştir.

Görülen o ki, kıymetli halkımız artık iktidarın umurunda değildir.  Yeni vergiler ihdas edilmiş, halkımızın muhatap olduğu her türlü harçlar artırılmış, a dan z ye her türlü mal ve hizmete yapılan zamlarla vatandaşın sırtına yeni yükler yüklenmiştir.

İğneden ipliğe birçok mal ve hizmete, vergiler ile harçlara gelen zamlardan Kayseri’de yaşayan halkımız da nasibini almışken Kayseri halkına bir darbe de Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nce vurulmuştur.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin temmuz ayı meclis toplantısında alınan kararla; her ne kadar kamuoyuna “% 37 zam yapıldı” şeklinde algı oluşturulsa da kent merkezinde suyun metreküpüne yaklaşık yüzde 50, kırsalda ve diğer kullanım alanlarında ise yüzde 100’ün üzerinde zam yapıldı.

Kayseri’de merkezde daha önce 7 lira 49 kuruş olan suyun fiyatı 11 TL’ye çıktı.

Yine kırsal mahallelerde 3 lira 59 kuruş olan suyun fiyatları 7.70 TL’ye çıkarıldı.

Daha önce belde olan mahallelerde ise su ücreti 1 lira 32 kuruştan 5,5 liraya yükseltildi.

Partimizin ve İYİ Partili belediye meclis üyelerinin zamma karşı çıkması sonucu değiştirmedi, AKP ve MHP’li meclis üyelerin oylarıyla, alınan bu zam kararı oy çokluğu ile kabul edildi.

Sürekli ve kurgu algı operasyonlarıyla halkımızı kandırmayı bırakın, ağır ve yanlış kararlarınızla yük altında kalmış vatandaşın en temel ihtiyaçlarına yapılan zamları geri çekin…

Aksi halde bırakın ekonomik refahı, halkımız git gide içinde bulunduğu ekonomik buhrandan daha da ağır ekonomik buhrana girecektir.