2018 Yılı Kentsel Dönüşüm Tanıtım Programı

Melikgazi Belediyesi ve Kayseri Ticaret Odası işbirliğinde düzenlenen ve KTO Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen “Melikgazi Belediyesi 2018 Yılı Kentsel Dönüşüm Projesi” KTO İnşaat meslek komitesi üyelerine tanıtıldı. Toplantıya Melikgazi Belediye Başkanı Dr.Memduh Büyükkılıç ve KTO Başkanı Mahmut Hiçyılmaz’ın yanı sıra başkan yardımcıları, ilgili daire müdürleri ve inşaat firma yetkilileri katıldı.

2018 Yılı Kentsel Dönüşüm Tanıtım Programı

Kayseri Ticaret Odası Başkanı Mahmut Hiçyılmaz “Melikgazi Belediyesi Kentsel Dönüşüm de Öncü bir belediye. Geleceğe yatırım yapan,adeta mahalleleri yeniden dizayn eden ve semtler arası sosyal dengenin sağlanmasına katkı sağlayan bir belediye. Ülkemiz ve şehrimiz hızla gelişmekte ve buna bağlı olarak ihtiyaçlar artmaktadır. Bu ihtiyaçların karşılanması için gelişmelerin ana maddesini inşaat sektörü oluşturmaktadır. İnşaat sektörü, kendisine bağlı 200'den fazla alt sektörün ürettiği mal ve hizmete talep yaratmakta ve bu etkisiyle, "ekonominin lokomotifi" olma vasfını elde etmektedir.İstikrarlı büyüme ve beraberinde istihdam yaratma ihtiyacı olan Türkiye ekonomisi için inşaat sektörü, her zamankinden daha fazla önem arz etmektedir. Türkiye'nin belli başlı ticaret ve sanayi merkezlerinden biri olan Kayseri'de inşaat sektörü dinamik bir yapıya sahip bulunmaktadır.Kayseri son yıllarda hızlı adımlarla ilerleyen kentsel dönüşüm projelerine de sahne olmaktadır. Büyükşehir belediyesi başta olmak üzere merkez ilçe belediyelerimiz kentsel dönüşüm noktasında önemli çalışmalar yapmaktadırlar. Bu çalışmalarda en önemli payı Türkiye’nin Referans Belediyesi olan Melikgazi Belediyesi almaktadır.20 yıldır başarı ile uygulanan Kentsel Dönüşüm Projesi’nde binlerce vatandaşımızı sıcak yuvalarına kavuşturan Melikgazi Belediyemizi ve Başkanımız Dr.Memduh Büyükkılıç’ı tebrik ediyor, 2018 yılında yapacakları yeni projelerde başarılar diliyorum.”dedi.

 Melikgazi Belediyesi olarak Kentsel Dönüşüm uygulamasını başarı ile yerine getirilmekte ve bu sayede bir taraftan gecekonduları ortadan kaldırırken diğer taraftan modern ve planlı şehirleşmeyi hayata geçirdiklerini belirten Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç yaptığı konuşmada şu görüşlere yer verdi; “Kayserimiz gelişiyor güzelleşiyor. En büyük metropol ilçe olarak 2016 itibariyle 560 bin nüfusa ulaşmış olan Melikgazi ilçesi olarak da sorumluluğumuzun bilinci ile hareket ediyor, vatandaşlarımıza daha iyi hizmeti nasıl verebilir onun gayreti içerisinde çalışıyoruz. Kayseri, önceki dönemlerde Melikgazi ilçesi ağırlıklı olmak üzere 40’a yakın mahallede gecekondulaşma mantığı içerisinde hareket edilmiş, şehrimizin etrafı adeta sarılmış, bir kambur oluşmuştu. Melikgazi ilçemizde Kentsel Dönüşüm çalışmalarıyla alt yapı oluşturma mantığı içerisinde adeta şehrimizin doğusundan batısına tamamını kapsayacak şekilde18 uygulaması, ferdi tapu çalışmaları, planlama teknikleri dahil her türlü gayreti gösterdik.Bu çalışmaları yaptıktan sonra insanlarımızı sosyal açıdan önemseyerek, onları mağdur etmeme anlayışı içerisinde hiçbir kardeşimizi sokağa atmadan, hiçbir kimsenin evini başına yıkmadan, binlerce konutu yapıp hak sahiplerine teslim ettik.Dualarını aldık,gönüllerini kazandık.Sonuçta huzurlu ve mutlu bir şekilde vatandaşlarımız sıcak evlerine oturmalarına imkan sağladık.Bölge ayrıştırmadan,tüm bölgelerimizde bu çalışmaları yaptık.”İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” felsefesi içerisinde huzurlarını önemsedik. Melikgazi ilçemiz , belediyemizdeki tüm birimlerimiz sayesinde daha yaşanılabilir bir hale geldi.2018 yılında da “Bir Kent Dönüşür,Hayat Değişir” temasıyla birçok semtimizde yeni projelerimizi hayata geçireceğiz.Bu projelerimizde müteahhit kardeşlerimizin ihalelerimize katılmalarını bekliyor,davet ediyoruz.”Bizimle Çalışın,Çok şey Kazanacaksınız!”diyor,bu programda bizlere ev sahipliği yapan başta KTO Başkanı Mahmut Hiçyılmaz olmak üzere yönetim kurulu ve toplantıya katılan tüm davetlilere teşekkür ediyorum.Her Şey Daha Güzel Bir Melikgazi İçin ! dedi. Toplantıda Melikgazi Belediyesi Kentsel Dönüşüm Müdürü Ethem Mezgitli 2018 yılı Melikgazi Belediyesi Kentsel Dönüşüm Projesini sunum eşliğinde anlattı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310