banner257

Temizlik İşçileri İşci ve İş Güvenliği Semineri

Melikgazi Belediye Başkanı Dr.Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesi Temizlik İşyerinde ve özellikle çöp toplama işlerinde çalışanlarına işçi ve iş güvenliğin önemi konulu hizmet içi eğitim semineri verildiğini bildirdi.

Temizlik İşçileri İşci ve İş Güvenliği Semineri

Melikgazi Belediyesi Başkan Yardımcısı Serdar Öztürk tarafından verilen hizmet içi eğitim seminerine belediye işçileri ile birlikte şirket işçilerinin de katıldığını hatırlatan Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç, Uygulamalı olarak sahada verilen seminerde ilk önce katılımcılara teorik bilgiler sunuldu, sonra yapılması gerekenlerin uygulamalı olarak gösterildiğini belirtti.

Sürekli Eğitim ile Bilgilendirme

Bilgili, deneyimli ve her türlü iş bilgi donatımı ile hizmet veren bir personel ile 7 gün 24 saat şehrin merkez nüfusunun % 50 sine hizmet verdiklerini ifade eden Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, konu ile ilgili olarak şunları kaydetti:

Günlük yaşamında her zaman gerekli olabilecek bilgiler

"Teorik anlatılan seminer sonrası uygulamalı olarak iş güvenliği, maske takılması, eldiven giyilmesi, çöp araçlarına çöp konteynırların yüklenilmesi, çöp araçlarından büyük araçlara çöplerin nakli, geri dönüşümde elle ayrıştırma, ayrıştırma tesisinde alınacak tedbirler, kazalar da ilk yapılması gerekenler, önlemler gibi konularında katılımcılar bilgilendirildi ve bilinçlendirildi. Belediye çalışanlarını sürekli olarak hizmet içi seminerler ile bilgilerini hem yeniliyoruz hem de uygulamalı olarak nasıl yapılacağını öğretiyoruz. Çünkü bizim için önce işçi sağlığı ve güvendir. Çalışanları sadece kendi iş branşlarında değil, sağlık, ilk yardım ve sivil savunma ve yangın gibi yani günlük yaşamında her zaman gerekli olabilecek bilgeler içinde seminerler düzenliyoruz

                                                                  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310