Hafta sonu, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özheseki’nin vatman koltuğuna oturup, ilk sürüşü yapmasıyla hizmet vermeye başlayan Talas Mevlana Mahallesi-Cumhuriyet Meydanı Hattı, vatandaşların hem ilgisi hem de beğenisiyle karşılaştı.

28-31 EKİM TARİHLERİ ARASINDA 9 YENİ İSTASYONDANDAN BİNİŞLER ÜCRETSİZ

Talas ilçesinin yaklaşık 85 bin nüfuslu Mevlana Mahallesi’ne konforlu ve güvenli ulaşım hizmeti verecek olan yeni T4 hattı, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın talimatlarıyla 28-31 Ekim tarihleri arasında yeni açılan istasyonlardan yapılacak binişlerle 4 gün ücretsiz ulaşım imkânı  sağlıyor.

ÇEVRE DOSTU YENİ TRAMVAYLAR HİZMET VERİYOR

Yeni hatta ergonomik, konforlu ve engelli dostu tasarımlarla, üç aşamalı üstün konforlu koltuklar ve koltuk döşemelerinde Erciyes motifleri kullanılan sarı kırmızı renkli çevre dostu yeni tramvaylar da hizmet veriyor.

RAYLI SİSTEM HATTI, 46 KİLOMETREYE ULAŞTI

TFF Başkanlığı İçin Adaylar Belli Olmaya Başladı TFF Başkanlığı İçin Adaylar Belli Olmaya Başladı

Mevcutta hizmet veren Organize Sanayi- İldem 5 arası T1 hattı ile Cumhuriyet Meydanı-Talas Cemilbaba arası T2 hattına, geçtiğimiz Mart ayında Anafartalar-Şehir Hastanesi-Mobilyakent arası T3 hattının eklenmesinin ardından, bu hafta sonu da Talas Mevlana Mahallesi-Cumhuriyet Meydanı arası T4 hattı hizmete sunuldu. 9’u yeni, toplam 17 istasyon ile hizmet veren Talas Mevlana Mahallesi-Cumhuriyet Meydanı hattı ile kent genelindeki raylı sistem uzunluğu 46 kilometreye ulaştı. Yeni hatların hizmete girmesi ve mevcut hizmet veren 69 adet tramvay sayısının yeni tramvaylarla 80’e çıkarılması ile tramvay seferlerinde 200 bin civarında yolcu taşıma kapasitesine ulaşılacak.

RAYLI SİSTEMLERDE RES PROJESİ

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A.Ş. tarafından toplu taşıma alanında hazırlanan projeler uluslararası ve ulusal alanda ödüllere layık görülürken, Büyükşehir Belediyesi, raylı sistemde kullanılan enerjinin yenilenebilir kaynaklardan sağlanmasını amaçlayan Rüzgâr Enerji Santrali (RES) için çalışmalarını da sürdürüyor.

Editör: SELAHATTİN KARAKOÇ