Kent genelinde gerçekleştirdiği kaliteli ve sağlıklı altyapı faaliyetleri ile örnek teşkil eden, hizmet kalitesini her geçen gün arttıran Kayseri Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın 4,5 yıllık başkanlığı döneminde önemli projelere imza attı.

Ünlü İlahiyatçı Yusuf Kavaklı Hayatını Kaybetti! Ünlü İlahiyatçı Yusuf Kavaklı Hayatını Kaybetti!

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi’nin en büyük yatırımcı altyapı kuruluşu olan KASKİ’nin vatandaşların yaşam kalitelilerine dokunacak şekilde çalışma yürüttüğünü kaydederek, sağlıklı üst yapıların ancak sağlıklı altyapı ile mümkün olacağı gerçeğiyle 16 ilçenin tamamında fedakârca çalışma yürütüldüğüne dikkat çekti.

KASKİ’nin çözüm odaklı projelerle kent genelinde altyapı faaliyetlerini büyük bir titizlikle sürdürdüğünü aktaran Başkan Büyükkılıç şunları kaydetti:

“Dünya genelinde ve ülkemizde her geçen gün su kaynaklarının önemi artarken, tüm canlıların yaşam kaynağı olan içme suyunu kentimizin tamamına sorunsuz bir şekilde ulaştırmanın gayreti ile çalışıyoruz. İçme suyunun kalitesini en üst seviyeye çıkarmak ve vatandaşlarımızın sağlığını korumak için büyük bir titizlikle yol alıyoruz. KASKİ’miz, temiz içme suyu temin etme çalışmalarının yanı sıra merkez ve ilçelere su deposu inşa ederek kaliteli içme suyuna erişimi daha da kolaylaştırıyor. Bu kapsamda son 4,5 yılda kentimiz genelinde toplam maliyeti 43 milyon 231 bin TL olan 20 adet su deposu, 5 adet terfi merkezi, 60 adet kuyu binası inşa ettik. Önümüzdeki yıllarda da Kayseri genelinde su depolarımızın sayılarını arttırarak temiz ve sağlıklı içme suyunun güvencesi olmaya devam edeceğiz. Çünkü kentimizi, hemşehrilerimizi ve hizmet etmeyi çok seviyoruz."

Editör: SELAHATTİN KARAKOÇ