EHLİYET AFFI ÇIKACAK MI?

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ yönettiği soru da binlerce ehliyet affı bekleyenin isteğini dile getirdi. Gürer, “ Adalet Bakanına soruyorum: İnsan canına kastetmemiş ve yaralamamış, bir nedenle ehliyetine el konanların affına yönelik Kabinenizde bir ön hazırlık var mıdır? “ sorusunu yöneltti. Bakan soruya yazılı yanıt verecek. CHP’li vekil Ö.Fethi Gürer Adalet Bakanlığı çalışanlarının Özlük Haklarına yönelik düzenleme yapılıp yapılmayacağı da Bakana sorduğu ikinci soru oldu. Gürer, “Zabıt kâtibi, mübaşir, infaz koruma memuru, idari hizmetli, eğitimci, psikolog, sosyolog gibi farklı unvanlarda çalışan Bakanlık çalışanlarının özlük haklarının iyileştirilip enflasyonun etkisinden korunmaları için bir çalışmanız var mıdır?” Sorusuna da Bakan yazılı yanıt vereceğini belirtti. Gürer Adalet Bakanlığı özlük hakları iyileştirilmelidir” dedi.

110 ÜLKEDEN FUTBOLCU İTHAL EDİYORUZ

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Gençli ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu’na da yönelttiği soruda Süper ve TFF ligi yanında 1 ve 2’nci amatör kümede dahi yer alan ithal futbolculara değinip 110 ülkeden yabancı futbolcu gelecek duruma ülke futbolu nasıl düşürüldü? diye sordu. Gürer, “Gençlik ve Spor Bakanına soruyorum: 2019-2020 yılı futbol sezonunda Süper Lig ve 1. Lig’de 346 yabancı uyruklu, 1'inci amatör ve 2'nci amatör kümede dahi 83 yabancı futbolcu yer almıştır. 110 ayrı ülkeden; Çad, Gabon, Uganda, Jamaika, Venezuela'dan dahi ithal futbolcu gelecek duruma neden ülkemiz düşürülmüştür ? Sorusunu sordu. Bakan yazılı yanıt verecek. Gürer, “Milli Takım Dünya kupasında yok. Katar’a polisleri gönderdik ancak futbol takımımız gönderemedik. Ülkede futbol bir endüstriye döndü. Milli ve yerli diye diye 8 yabancı oyuncu ile süper ligde takımlar sahaya çıkıyor. Futbol liglerinde farklı ülkelerden transferi edilen yabancı uyruklu futbolcular oynaması ve amatör liglerde dahi yabancı oyuncu bulunması dikkat çekici bir durum. Bakalım Bakan yanıtı nasıl olacak?” dedi.

CHP’li vekil Ömer Fethi Gürer, ayrıca Niğde stadını da gündeme getirdi. Gürer, “Mayıs 2021'de Niğde Stadı'nı yıktınız, "Beş yüz elli günde yenisini yapacağız." dediniz, yapmadınız ve yeniden ihale ettiniz. Hangi tarihte stat açılacaktır? Niğde Kapalı Spor Salonu yıkıldı. Hangi tarihte yeni salon yapılacak sorularını da bakana sordu. Bakan bu soruları da yazılı yanıt verecek.

Kayseri’de Alışkın Olunmayan Tablo Kayseri’de Alışkın Olunmayan Tablo

Gürer, “TBMM’ye Bakanların yılda bir kez bütçe için katılıp onu da icraatları anlatıp genelde sorulara süre gerekçesi ile yazılı yanıt vereceğini ifade ettiklerini belirtti. “Ülke ve yerel sorunların tümü mecliste yanıtlanmalı” dedi.