Geçtiğimiz günlerde Milliyetçi Hareket Partisi’nin ‘Adım Adım Anlatma ve Aydınlatma’ toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya MHP Kayseri’nin siyasi isimlerinden İl Başkanı Adnan İncetoprak, Milletvekili İsmail Özdemir ve Milletvekili Baki Ersoy katıldı. Toplantıda önümüzdeki günlerde gerçekleşecek olan 18 Eylül MHP Kayseri Mitingine yönelik konuşan Vekil Ersoy’un; İYİ Parti ve CHP tarafına "CHP ya da İYİ Parti’nin siz Kayseri Meydanı’nda hiç miting yaptığını gördünüz mü? Yapamazlar. Ayarlanmış esnafları gezerler. Kurgulanmış oyunlarla bir şeyler yapmaya gayret gösterirler” söylemde bulunması üzerine İYİ Parti İl Başkanı Ataman’dan cevap gecikmedi.

4 YIL’DA 3. TÜRKİYE TURU

İl Başkanı Ataman; “Geçtiğimiz günlerde MHP Kayseri Milletvekili Sayın Baki Ersoy katıldığı bir toplantıda ‘’Chp ya da İYİ Parti’nin Kayseri meydanında hiç miting yapmadığını, yaptığımız esnaf ziyaretlerinin de ayarlanmış olduğunu’’ iddia etmiş

İYİ Partimiz kurulduğu günden itibaren her zaman esnafıyla, çiftçisiyle, genciyle ve emekçisiyle bir arada olmuş, bir arada olmaya da devam edecektir. Liderimiz, Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener de 4 yıl gibi kısa bir süreye 3. kez Türkiye turu sığdırmış, ayak basmadığı ilçe neredeyse kalmamıştır. Çünkü partimizin misyonu milletiyle birlikte, milletiyle iç içe olma ilkeleri üzerine inşa edilmiştir” şeklinde konuştu.


İYİ PARTİ HALKIN İÇİNE ÇIKMAKTAN İMTİNA EDENLERDEN OLMAMIŞTIR”
Millet ile bir arada olduklarını dile getiren Ataman; “Bu amaçla sizin de geçtiğimiz aylarda belirttiğiniz gibi artan hayat pahalılığı, açıklananın çok üzerinde olan enflasyon rakamları ve her gün gelen zamlarla beli bükülen milletimizin sesi olmak için sadece İYİ Parti Kayseri teşkilatları olarak sadece son 2 yılda 4000’in üzerinde esnaf ve vatandaşımızla bir araya geldik. Bu ziyaretlerimizi de açık bir şekilde basında ve sosyal medyalarımızda sürekli paylaştık, paylaşmaya da devam edeceğiz. İnanıyoruz ki milletimizin bağrından filizlenen mücadelemiz her zaman karşılığını bulacaktır. Çünkü İYİ Parti halkın içine çıkmaktan imtina edenlerden olmamıştır.

MİTİNGE ADAM TOPLAMA ÇABALARINIZ FAYDA VERMEYECEKTİR

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık’ın AKP mitinge Fabrikalardan adam topluyor iddiasına istinaden; “Ayrıca Sayın Ersoy’un Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in şehrimizde gerçekleştirdiği esnaf ziyaretiyle ittifaklarının el birliğiyle gerçekleştireceği mitingi şimdiden kıyaslama çabaları da durumlarının vahametinin göstergesidir. Büyük ortağınız Akp’nin de desteğiyle şehrin dört bir yanına afişler asarak ve fabrika fabrika gezerek bindirilmiş kıtalarla mitinge adam toplama çabalarınız fayda vermeyecektir.

Bırakın 100binlerin gelmesini, 18 Eylül’de meydanı kaplayan en büyük şey kaleye astığınız pankart olacaktır “ dedi.

Editör: Haber Merkezi