14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerine son 4 gün kala seçim çalışmaları tüm Türkiye'de olduğu gibi Kayseri'de de tüm hızıyla sürüyor. Seçime sayılı günler kala partilerin propaganda (düşünceyi, inancı, siyasi düşünceyi vb. başkalarına tanıtmak, yaymak) çalışmalarında dikkat çeken şeylerden birisini İsmail Saymaz paylaştı.

Saymaz sosyal medya üzerinden 'Kayseri'de arabalara bırakılan provakatif ilanlar' notuyla paylaştığı broşür üzerinde neler yer alıyor;
- Osman Kavala serbest kalacak.

- Selahattin Demirtaş serbest kalacak.

- KHK'lılar serbest kalacak.

- Yerel Yönetimlere özerklik şartını mutlaka getireceğiz.

- Terörle iltisaklı olsalar dahi Belediyelere Kayyum atamalarını mutlaka bitireceğiz.

- Suriye'nin Kuzeyinden mutlaka çekileceğiz.

- Terör örgütlerine düzenlenen askeri operasyonları bitireceğiz.

Gürer: “2023’de Hani Ay’a inecektik?” Gürer: “2023’de Hani Ay’a inecektik?”

- Doğu Akdeniz'den çekileceğiz.

- SİHA'ların üretimini durduracağız.

- Terörle mücadele yasalarını Avrupa'ya uyumlu hale getireceğiz.

“14 MAYISTA YALANLAR DEĞİL GERÇEKLER KAZANACAK”

Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri il başkanı Adil Demir yapılan dağıtılan broşürlere tepki göstererek suç duyurusunda bulundu. Demir; “Türkiye için tarihi bir seçimin eşiğinden olduğumuz bu süreçte; 21 yıldır sürdüğü saltanatın sonunun geldiğinin farkında olan iktidar partisi, her türlü kirli oyunu sahneye sürmekten geri durmuyor. Devletin tüm olanaklarını hoyratça kullanmaktan çekinmeyen, devletin kasasından beslediği trolleriyle algı operasyonları yarattığı yıkımı gizlemeye çalışan AKP, sonunun yaklaştığını gördükçe çirkinliklerini de artırmaktadır.

İlimiz başta olmak üzere birçok yerde partimizin logosu ve Cumhurbaşkanı Adayımız, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun görsellerinin kullanıldığı broşürler dağıtmaktadır. İçeriği tamamen yalan ve iftiralarla dolu broşürlerle halkımızın zihnini bulandırmaya çalışanlar hakkında gerekli yasal işlemi başlatmış bulunuyoruz.

İstanbul seçimlerini kazanmak için kırmızı bültenle aranan teröristleri devletin televizyonuna çıkartan; terörist başının mektubunu meydanlarda okutanlar, bugün de kendi zihinlerinde yatanları bize mal etmeye çalışıyor. Ama hiç kimse unutmasın ki; bu iftiralar kurtuluşun ve kuruluşun partisi Cumhuriyet Halk Partisi’ne bulaşmaz. Onlar kendi pislikleri içinde boğuşa dursunlar; biz bu vatan ve bayrak için var gücümüzle mücadele etmeye devam edeceğiz.

Buradan halkımıza sesleniyoruz; Radikaller İttifakı’nın kirli oyunlarına gelmeyin, 14 Mayıs’ta kavganın değil, sevginin dili kazanacak.

 14 Mayıs’ta kutuplaştıranlar değil, kucaklayanlar kazanacak.

14 Mayıs’ta yalanlar değil, gerçekler kazanacak” dedi.