banner257

BAKİ ERSOY’DAN, EROL BEDİR’E SUÇ DUYURUSU

Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, Kayserispor Eski Başkanı Erol Bedir ve yönetimi hakkında Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu! Ersoy, Zimmet, Görevi Kötüye kullanma, Kayserispor Kulübü Derneği’ni zarara uğratma ve Dernekler Kanununa Muhalefet iddialarıyla yaptığı şikâyette, Erol Bedir’in 76 milyon TL borçla devraldığı Kayserispor’u 2 futbol sezonunda 324 milyon TL daha borçlanmayı nasıl başardığını sordu ve “Herkes yaptıklarının hesabını verecek. Şimdi hesap verme zamanı” dedi.

BAKİ ERSOY’DAN, EROL BEDİR’E SUÇ DUYURUSU

ZİMMET DAHİL 4 AYRI CİDDİ SUÇ İDDİASI VAR

Şikayetçi MHP Kayseri milletvekili Baki Ersoy adına avukatı Müjdat Gezen tarafından Kayserispor Kulübü Derneği eski başkanı Erol Bedir ve yöneticilerinin şüpheli sıfatı ile yer aldığı Cumhuriyet Başsavcılığı’na verilen su duyurusunda ‘Kayserispor Kulübü Derneği’ni zarara uğratma’, ‘Dernekler Kanununa Muhalefet’, ‘Zimmet’ ve ‘Görevi Kötüye kullanma’ suçları yer aldı.

KAYSERİSPOR 2017-2019 yılları arsında 324 milyon TL BORÇLANDIRILDI”

Suç duyurusunda 2019 yılında yeni seçilen yönetimin kulübün borcunu 400 milyon olarak açıklandığı, 2017-2019 yılları arsında Erol Bedir ve yönetiminin 76 milyon borçla alındığı, 2 futbol sezonunda 324 milyon daha borçlanmayı, şüpheli Erol Bedir’in borçlanmayı nereye ve nasıl yaptığının izah edilmediği ifade edildi. Kayserispor’un gelirlerinin kulüp kayıtlarına işlenmediği iddia edilen suç duyurusunda kurum ve kuruluşlar ile yapılan gelir sözleşmelerinin incelenmesi talep edildi.

“ŞİRKETLERİNDEKİ ÇALIŞANLARI MENAJER GİBİ GÖSTERMİŞLER

Suç duyurusunda danışmanlık hizmeti adı altında kulüp yöneticilerine ait ticari şirketlerde SGK’lı olarak çalışan kişilerin kulüpte menajer ve danışman olarak gösterildiği ifade edilirken, kulübün defter ve muhasebe kayıtlarının incelenmesini, zimmetin böylelikle ortaya çıkacağı belirtildi.

Ayrıca Kayseri Spor Derneği ile Talent Sports Management Limited şirketi arasında menajerlik ve danışmanlık sözleşmesine göre kulübün 460 bin Euro borçlandırıldığı,60 bin euronun peşin ödendiği, geri kalan 400 bin euronun Deniz Türüç’ün Fenerbahçe’ye satışından alınan vadeli çekler ile şirkete ödendiği vurgulandı.

“DEFTER VE KAYITLARA TEDBİREN EL KONULSUN”

Kayserispor’u temsilen yöneten Erol Bedir, Serdar Maraşlı, Mehmet Çakmak Uyar, Sami Dinç’in şüpheli sıfatı ile ifadelerinin alınması, 2017-2019 yılları arasında kulübün defter ve kayıtlarına tedbiren el konularak bilirkişi raporu alınmasına ve şüphelilerin 4 ayrı suçtan cezalandırılmaları talep edildi.

“ŞİMDİ HESAP VERME ZAMANI”

Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri milletvekili Baki Ersoy “Kayserispor’umuza zarar vermemek adına bekletmiş olduğum mahkeme sürecini bugün itibariyle başlatmış bulunuyorum. Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı’na Hazırlık No :2020/11551 dosyasıyla soruşturma açılması için başvurumuzu yaptık. Kayserispor sahipsiz değildir. Herkes yaptıklarının hesabını verecek. Şimdi hesap verme zamanı” diye konuştu.

HABER: ALİ TÜRKASLAN

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2020, 10:23

ALİ TÜRKASLAN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310

banner289

banner312

banner306