banner257

Çetin Arık Özhaseki’ye Çok Fena Yüklendi

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Kayserispor da yaşanan son skandallar sonrası hafta sonu gece yarıları kafe ve restoranlarda toplantılar yaparak komisyonlar kuran Kayserispor Onursal Başkanı Mehmet Özhaseki’ye yüklendi. Oluşturulan “Sen ben bizim oğlan komisyonu” hangi sıfatla neyin kararı verecek?” diye soran Arık, sürecin Cumhuriyet Savcıları eliyle yürütülmesi gerektiğini söyledi. Öte yandan, müteahhitlerden Kayserispor adına altında toplanan paraların akıbetinin de incelenmesi gerektiğini belirten Arık, “Uyum adı altında herkesin kendilerine biat etmesini bekleyen, kenti sadece kendilerinden ibaret sayanlar bu şehre en büyük zararı verenlerdir” dedi.

Çetin Arık Özhaseki’ye Çok Fena Yüklendi

Kayserispor’un Bağımsız Denetçi Raporu’nun yankıları sürerken Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri Milletvekili Çetin Arık, yaptığı yazılı açıklama ile Kayserispor da yaşanan son skandallar sonrası hafta sonu gece yarıları kafe ve restoranlarda toplantılar yaparak komisyonlar kuran Kayserispor Onursal Başkanı Mehmet Özhaseki’yi sert bir dille eleştirdi.

“her binadan, her müteahhitten “Kayserispor” adına paralar toplandı? Bunun hesabını sormak her Kayserili’nin görevidir?”

Açıklamasına “Türkiye’nin birçok yerinde şehir takımlarına belediye başkanları sahip çıkıyor. İşin doğası bu! Önemli olan bu görevi layıkıyla yerine getirip getirmediğinizdir” diyen Arık, “Bu şehirde herkes biliyor ki, başka kentlerden farklı olarak, Kayseri’de yıllarca her binadan, her müteahhitten “Kayserispor” adına paralar toplandı? Bunun hesabını sormak her Kayserilinin görevidir? Bugün ortada çok ciddi iddialar var. Bunun şeffaf ve açık bir şekilde sorgulanmasını gerekir. Bunun sorgulanmasını, sorgulayanların tarafsız olmasını istemek suç mu?” diye sordu.

“Oluşturulan komisyon hangi sıfatla neyin kararı verecek?”

Daha sonra Kayserispor da yaşanan hırsızlık iddialarına komisyon kurarak çözüm bulunamayacağını belirten CHP Kayseri Milletvekili Çekin Arık, şu ifadeleri kullandı:

Oluşturulan komisyon hangi sıfatla neyin kararı verecek? Bu sürecin “Sen ben bizim oğlan komisyonu” tarafından değil de, Türk Milleti adına karar veren Cumhuriyet Savcıları tarafından yürütülmesi daha doğru bir yaklaşım değil mi?

“Uyum adı altında herkesin kendilerine biat etmesini bekleyen, kenti sadece kendilerinden ibaret sayanlar bu şehre en büyük zararı verenlerdir”

Yine Özhaseki’ye seslenerek “Uyum adı altında herkesin kendilerine biat etmesini bekleyen, kenti sadece kendilerinden ibaret sayanlar bu şehre en büyük zararı verenlerdir” diyen CHP’li Vekil Çetin Arık, “Uyum insanların size tabi olmasını beklemek değil, toplumun tüm kesimleriyle tüm farklıklara rağmen bir araya gelmek, ortak karar alabilmektir. Biz dün olduğu gibi bundan sonra da, bu kent için bu ülke için atılan her doğru adımın amasız, fakatsız, lakinsiz yanında olacağımızı, yanlışların da karşısında duracağımızı belirtir Kayseri kamuoyunu saygı ile selamlarız” dedi.

“yanlışa evet demek bu şehre, bu şehrin insanlarına ihanettir”

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık yaptığı yazılı açıklamada ayrıca şunları söyledi:

“18 yıldır Türkiye’yi 26 yıldır Kayseri’yi yönetenler yanlışlarını, hatalarını kabul etmek yerine hep mazeretler üretmeye, yeni masallarla halkımızı aldatmaya devam ediyor. İktidar hangi hayırlı adımı attı da ana muhalefet buna engel oldu? Bu süreçte Kayseri kendi ölçeğindeki tüm kentlerden geri kaldı. Kayserimizin kişi başı merkezi hükümetten aldığı pay açısından 81 il arasında 79’uncu olmasının, kendi ölçeğindeki 20 il arasında ancak 19’uncu olmasının sorumlusu ana muhalefet midir?

Yıllardır her seçim döneminde Kayseri halkına söz verilen Yüksek Hızlı Tren’in Kayseri’yi teğet geçip Yozgat üstünden Sivas’a gitmesinin sorumlusu ana muhalefet mi?

Niğde – Ankara otoyolu aslında Kayseri-Ankara otoyolu olacaktı da ana muhalefet partisi mi buna engel oldu?

Kayseri’de seçim meydanlarında söz verdiğiniz raylı sitemin yer altına alınmasına başladınız da ana muhalefet iş makinelerinin önüne mi geçti?

Neredeyse Kayseri’nin bir mahallesi kadar nüfusu olan illere havaalanları yapılırken,onlarca kez söz verilmesine rağmen Kayseri havaalanının genişletilmemesinin sorumlusu da mı ana muhalefet?

Bu listeyi daha da uzatabiliriz ama herkes şunu bilsin ki; Cumhuriyet Halk Partisi olarak gerek genelde gerekse de yerelde bu ülke için atılan, Kayseri için atılan her hayırlı adıma destek verdik, vermeye de devam ederiz.

Ama AKParti’nin hayır gibi gösterdiği altında şer yatan yandaş politikalarının, ülkeyi uçuruma sürükleyen projelerinin de karşısında halkımızın yanında olduk, doğruları söyledik. Türk ordusuna kumpas kurulurken, FETÖ yalanlarına Allah’a iman eder gibi inananların aksine biz gerçeklerin açığa çıkması için mücadele ettik.

AK Parti Çözüm süreci adı altında bu ülkenin parçalanmasına zemin hazırlarken Cumhuriyet Halk Partisi Türkiye Cumhuriyeti’nin birlik ve bütünlüğü için mücadele etti, etmeye de devam ediyor.

Yerel de son olarak Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin 221 parsel satışına tepki gösterdik. Belediyenin değil de yandaşın kasası dolduran, bizzat belediye başkanı tarafından etik olmadığı söylenen bu yanlışa evet demek bu şehre, bu şehrin insanlarına ihanettir. Ama birileri bu ihaneti ‘Hayırlı bir iş’ olarak görüyorsa onları da Allah islah etsin…”

HABER: ALİ TÜRKASLAN

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2020, 10:55

ALİ TÜRKASLAN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310