TÜRKİYE SEÇİME GİDİYOR

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Beştepe'de görüştü. Erdoğan "Seçime birlikte girmeye mutabık bulunduğumuz Bahçeli'nin çağrısı ile seçimlerin 24 Haziran 2018'de yapılmasına karar verdik" dedi.

TÜRKİYE SEÇİME GİDİYOR

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Beştepe'de görüştü. Erdoğan "Seçime birlikte girmeye mutabık bulunduğumuz Bahçeli'nin çağrısı ile seçimlerin 24 Haziran 2018'de yapılmasına karar verdik" dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, dün partisinin grup toplantısında "erken seçim" çağrısı yapmıştı.

Bugün ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Beştepe'de bir araya geldi. Saat 13.35'te başlayan görüşme yaklaşık 30 dakika sürdü.

Bahçeli'nin erken seçim çağrısı ve önerdiği tarihin masaya yatırılmasının beklendiği görüşmenin ardından saat 15:30'da Erdoğan basın açıklaması yaparak toplantıyla ilgili bilgi verecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, basın toplantısının ardından ise partisinin Merkez Yürütme Kurulu’nu (MYK) da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde toplayacak.

Ayrıca Erdoğan, bir süre önce başlattığı milletvekilleriyle istişare toplantılarına yarın devam edecek. Erdoğan, 7. grup milletvekilleriyle Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde bir araya gelecek. Parti yöneticilerinin de katılacağı toplantıda, 60 milletvekilinin hazır bulunması bekleniyor.

ERDOĞAN'DAN AÇIKLAMA

Erdoğan yaptığı açıklamada Bahçeli'yle verilmli bir görüşme gerçekleştirdiklerini belirtti. 15 Temmuz darbe girişimi sürecine de değinen Erdoğan, Bahçeli'nin erken seçim çağrısıyla ilgili şunları söyledi:

"16 NİSAN'DAN SONRA ESKİ SİSTEM DEVAM ETTİ"

Değerli basın mensupları, bugün MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile oldukça verimli bir görüşme gerçekleştirdik. Bahçeli ile çeşitli defalar bir araya gelerek iç ve dış gelişmeler üzerinde görüş alışverişinde bulunmuştuk. Bugün de oldukça geniş yelpazede istişare ettik. Bahçeli'nin dün ifade ettiği Milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı seçimi teklifini de değerlendirme fırsatı bulduk. 15 Temmuz darbe girişiminin başarısızlığa uğratılması siyasette bir milattır. Milletimizin kahramanlığı unutulmayacaktır. 29 gece tutulan nöbetler istiklal ve istibaline giden yolda sembol olmuştur. Yenikapı'da yaptığımız milyonlarca vatandaşımız katıldığı mitingde mesajını çok net ortaya koymuştur. Vatandaşımızın bu mesajı 16 Nisan referandumunun önünü açmıştır. Bahçeli'nin ön açması ile yönetim değişikliğini hayata geçirme fırsatı bulduk. Türkiye hala 16 Nisan'dan sonra eski diye ifade ettiğimiz sistemle yönetilmektedir.

"ESKİ SİSTEMİN HASTALIKLARI DEVAM EDİYOR"

Cumhurbaşkanı ile hükümetin uyumu sayesinde sorun yaşanmıyor gibi görünse de eski sistemin hastalıkları devam etmektedir. Hükümetimiz ve partimizin tavrı 2019 Kasım seçimlerine kadar dişimizi sıkmaktan yanaydı. Ancak Suriye ve Irak merkezli yaşanan tarihi önemdeki hadiseler yeni yönetim sistemine geçiş giderek aciliyet kesbetmeye başlamıştır. Türkiye'nin belirsizlikleri bir an önce aşması gerkemektedir. Yeni yönetim sistemine geçiş giderek aciliyet göstermektedir. Bahçeli'nin çağrısını yetkili kurullarla görüştük. Ülkemizin karşı karşıya bulunduğıu sorunlar nedeniyle Bahçeli'nin çağrısına olumlu yaklaştık.

"YASAL SÜRECİ HEMEN BAŞLATIYORUZ"

Seçim konusunu ülkemizin gündeminde bir an önce çıkarmak şarttır. Seçime birlikte girmeye mutabık bulunduğumuz Bahçeli'nin çağrısı ile seçimlerin 24 Haziran 2018'de yapılmasına karar verdik. Konuyla ilgili yasal süreci hemen başlatıyoruz. YSK da seçim hazırlıklarına şüphesiz ki derhal başlayacaktır. Milletimize hayırlı olsun diyoruz."

HABER: ALİ TÜRKASLAN

ALİ TÜRKASLAN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310

banner312