Özhaseki, “Cumhuriyet Halk Partisi’nde genel başkan yardımcısına bağlı bir trol ordusu var. Her bir sözü başka yere çekip başka bir mecrada algı operasyonuna devam eden bir grup var. Bu konuda şeytani fikirleri var, şeytani bir becerileri var ve her taraftan yalan dolanla saldırıyorlar. “Benim vakti geldiğinde siyasete veda edeceğim” sözümü alıp sanki seçim öncesinde yarın sabah bırakıyor, kaçıyor gibi bir havaya sokuyorlar. Allah onları ıslah eylesin.” dedi. “Vakti geldiğinde bayrağı gençlere bırakmanın erdem olduğuna inanıyorum” Zamanı geldiğinde bayrağı gençlere devretmek gerektiğini vurgulayan Özhaseki, “Siyasete bakış açımı, niçin bu zamana kadar siyasette kaldığımı ve vakti geldiğinde müsaade isteyeceğimi herkes biliyor. Çünkü yenilenmek esas. Bir kere iş başına geldikten sonra ‘Milletvekili oldum, koltuğu bırakmayacağım.” demek gençlerin önünü kesmek, gerçekten çok ayıp bir şey. Hiçbir görev sonsuz değil. Siyasette zamanı geldiğinde müsaade istemek gerektiğinin doğru olduğunu düşünüyorum. Vakti geldiğinde bayrağı gençlere bırakmanın erdem olduğuna inanıyorum.” ifadelerini kullandı. “Şeytani fikirleri var, şeytani bir becerileri var ve her taraftan yalanla dolanla saldırıyorlar” Yaptığı konuşmaya açıklık getiren Özhaseki, “O gün katıldığım Kocasinan Belediyemizin düzenlediği Teknofest vardı. Yani bilimde, teknolojide, sporda, müzikte ve sanatta başarılı olan gençlerimizin ödül töreni vardı. Ben de orada gençlerimize hitap ederken dedim ki; ‘Gözümüz arkada değil. Sizleri görünce içimiz ümitle doluyor, içimiz gerçekten kıpır kıpır oluyor. Nihayetinde ben siyasetin sonuna yaklaşmış birisiyim. Elveda derken inşallah yerimize sizler geleceksiniz. Sizler belediye başkanı olacaksınız, sizler milletvekili, bakan olacaksınız, Cumhurbaşkanı olacaksınız. Allah sizi var etsin.” dedim. Bundan daha doğal ne olabilir ki. Ben buna benzer sözleri farklı ortamlarda ve platformlarda birçok kere söylemişimdir. Ardından malum basın ve sosyal medyada troller algı operasyonuna başladı. “Mehmet Özhaseki bırakıp kaçıyor” diye. Cumhuriyet Halk Partisi’nde genel başkan yardımcısına bağlı bir trol ordusu var. Her bir sözü başka yere çekip başka bir mecrada algı operasyonuna devam eden bir grup var. Bu konuda şeytani fikirleri var, şeytani bir becerileri var ve her taraftan yalanla dolanla saldırıyorlar. “Benim vakti geldiğinde siyasete veda edeceğim” sözümü alıp sanki seçim öncesinde yarın sabah bırakıyor, kaçıyor gibi bir havaya sokuyorlar. Allah, bunları bildiği gibi yapsın. Nihayetinde beni, Kayseri halkı seçmiş yani seçimlere kadar milletvekiliyim, aynı zamanda AK Parti’de Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısıyım, bir görevim var.” şeklinde konuştu. “2024 Yerel Seçimlerinden sonra hemşehrilerimden ve Sayın cumhurbaşkanımızdan müsaade istemek”

Cumhurbaşkanlığı Seçimi ve ardından gelen 2024 Yerel Seçimlerinden başarılı çıkacaklarının altını çizen Özhaseki, “2023 Haziran’da Cumhurbaşkanlığı seçimleri var çok iddialı hazırlanıyoruz. Ben partimizde senelerdir Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısıyım. 2023 Haziran seçimlerinden dokuz ay sonra 1.390 noktada seçim var. Bu seçim bizim seçimimiz. Emek verdiğim Türkiye’nin her yerini, ilçesine beldesine kadar gittiğim hatta ezbere bildiğim yerlerin bizzat üstünde çalıştığımız yerlerin seçimleri. Bırakıp gidebilir miyim, böyle bir şey olur mu? Hedefimiz; bu seçimlerden alnımızın akıyla ve başarıyla çıkmak. Sonrasında Allah izin verirse hemşehrilerimden ve Sayın Cumhurbaşkanımızdan müsaade istemek.” ifadelerini kullandı.

“CHP’Lİ BELEDİYELERDEN BESLEME BİR MEDYA VAR”

AlgI operasyonları için özellikle hedef mi alındığı ile ilgili bir soruya cevap veren Özhaseki, “Onlar, derdini, meramını iyi anlatan herkese karşı bu saldırıyı yapıyorlar. Saldırdığı insanlar geri dursunlar, konuşmasınlar, küssünler ve korksunlar istiyorlar. Bana saldıran medya tamamen besleme bir medya. Altını çizerek söylüyorum; CHP’li belediyelerden besleme bir medya var. CHP’li Genel Başkan Yardımcısının emrindeki trol ordusu, sosyal medyada düzenli aralıklarla bizi hedef alıyor ve küfür ediyorlar. Ama bunlara pabuç bırakmayacağız. Geri durmayacağız. Tabii biz de bunlara dava açıyoruz ama hangi birisine yetişeceğiz. Bu dönemde bu tür şeytani işleri yapmakta CHP’nin üstüne kimse yok. İşleri güçler algı operasyonu ve yalan hareket etmek.” dedi.

“SEÇİMLER 2023 YILI HAZİRAN AYINDA YAPILACAKTIR”

Muhalefetin sıkça dile getirdiği erken seçim tartışmalarının önünü net bir şekilde kapatan Özhaseki, seçimlerin 2023 yılı haziran ayında olacağını işaret etti. Özhaseki “Bu erken seçim lafı zamanında gerek Kemal Bey gerekse Meral Hanım tarafından 2 yıldır kullanılıyor. Usanmadınız mı bunu sormaktan? 2023 ile birlikte Türkiye’nin büyük projeleri ortaya çıkacak. Yerli otomobilimiz TOGG caddelere çıkacak. Karadeniz’de bulduğumuz doğal gaz hanelerimize girecek. Enflasyon da inişe doğru geçecek. Niye erken seçime gidelim? Karşı tarafın yapacağını söylediği projeler mi var? Hayır. 7 tane birbirine benzemez bir parti var. Siz hiç Türkiye’de birbirine benzemezlerin iktidar olduğunu ve iş yaptığını gördünüz mü? HDP ile İYİ Parti aynı istikamete mi bakıyorlar? Sosyal, ekonomik olaylara bakışlarıyla siyasal tercihleri aynı mıdır? Peki, Saadet Partisi ile Cumhuriyet Halk Partisi’nin görüşleri aynı mı? Deva Partisi ve Gelecek Partisi’nin HDP ile görüşleri aynı mıdır? Suriye meselesi konusunda ne düşünüyorlar? Ekonomik düşünceleri aynı mıdır? Hayır, hayır, hayır. Sadece bir masa etrafında nasıl oturacaklarına karar vermek için bir aydan fazla tartışan bir grup var. Salona nasıl gireceklerine karar veremeyen insanlar bunlar. Bu insanlar, Türkiye’nin sorunlarını aynı noktada buluşup çözebilirler mi? Hayır. Yolda görseler birbirine selam vermeyecek insanlar AK Parti ve Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığı için birleştiler. ‘Recep Tayyip Erdoğan gitsin de AK Parti gitsin de ne olursa olsun’ derdindeler. Cumhur İttifakı olarak kol kola girdik, uyum içerisinde çalışıyoruz, milletimize hizmet ediyoruz.” dedi.

Editör: Haber Merkezi