banner257

"500 Bin İşsiz Öğretmenin Ahı Tutar"

İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk, basına yaptığı yazlı açıklamada “Öğretmen olarak atanmak için branşınızda KPSS+alan sınavında, mülakata çağrılacak oranda puan almak, mülakat puanınızın ise açıklanan kontenjana uygun olması şarttır" dedi.

"500 Bin İşsiz Öğretmenin Ahı Tutar"

"Maalesef istisnai kadro ve şimdi de Cumhurbaşkanlığı Teşkilat Kanunu gerekçesi ile haksız atamalar yapıldığına şahit oluyoruz" diyen Adana İYİ Parti Milletvekili haksız öğretmen atamaları olduğunu iddia etti.

Koncuk Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’e çağrıda bulunarak, "Öğretmen ataması, MEB Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’ne göre yapılır. Cumhurbaşkanlığı Teşkilat Kanunu’nu gerekçe göstererek Keçiören Nuri Pakdil Anadolu Lisesine, nasıl öğretmen atadığınızı açıklayınız, Siz o makamda nasıl oturacaksınız?
Sayın Özer, 500 bin evladımız öğretmenlik için ter dökerken, yaptığınız bu, ya da bilmediğimiz kaç atama varsa, herkesin öğrenmeye hakkı vardır. Siz şoförünüzü nasıl şube müdürü yaptığınızı açıklayamamışken, el altından öğretmen atama nedir? Siz o makamda nasıl oturuyorsunuz/oturacaksınız? Mahmut Özer’in yaptığı bu el altından öğretmen atamanın, 2010 yılında FETÖ’nün soru çalarak yandaşlarını öğretmen, memur yapmak istemesinden ne farkı vardır? Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığı bünyesinde, kreşte görevli iken, Millî Eğitim Bakanlığına İngilizce öğretmeni olarak atanmak, hangi kanun, en önemlisi hangi vicdan ile mümkün olabilir? Yazıklar olsun bu haksızlığı yapanlara da göz yumanlara da!
500 bin öğretmen KPSS+alan sınavı ve mülakat ile ter döküp, atanırken, bazı kişilerin Cumhurbaşkanlığı Teşkilat Kanunu’nun 14/A Maddesi ile, okullara öğretmen olarak atandığı bilgileri gelmektedir. Cumhurbaşkanlığı ve MEB’e, şaibeli öğretmen ataması ile ilgili soru önergesi verdiğini ifade etti. İYİ Parti Adana Milletvekili Koncuk, öğretmen olarak atanmak için branşınızda KPSS+alan sınavında, mülakata çağrılacak oranda puan almak, mülakat puanınızın ise açıklanan kontenjana uygun olması şarttır. Maalesef istisnai kadro ve şimdi de Cumhurbaşkanlığı Teşkilat Kanunu gerekçesi ile haksız atamalar yapılmaktadır. AZ KALDI! Bu haksızlıklar elbet son bulacaktır" dedi.

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2022, 12:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER