Yerel seçimlere iki ay gibi bir süre kalırken, partilerin belediye başkan adayları da büyük ölçüde netleşti. Aday gösterilen isimler yavaş yavaş sahalara inerken, seçim çalışmalarına da giderek hız veriyor. 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlere iktidar kanadı birçok şehirde yine ortak adayla girmeye hazırlanırken, muhalefet cephesi ise bölünmüş durumda. Özellikle İstanbul'da 8 adaylı bir yarışın gerçekleşmesi gündemde.

Memleket Partisi ile CHP arasında kurulması beklenen köprüler de atıldı. Muharrem İnce yaptığı açıklamayla CHP yönetimine sert sözlerle yüklenirken, ittifak ihtimalinin de ortadan kalktığını duyurdu.

Başta İstanbul olmak üzere anketlerde hangi partilerin, adayların önde olduğu merak edilirken; Araştırmacı-Sosyolog Semih Turan'dan dikkat çeken açıklamalar geldi.

Sözcü TV'deki canlı yayına katılan Araştırmacı-Sosyolog Semih Turan, iki partinin oylarında ciddi oranda arttığını söyledi.

ZAFER PARTİSİ VE YENİDEN REFAH PARTİSİ YÜKSELİŞTE

ZAFER PARTİSİ VE YENİDEN REFAH PARTİSİ YÜKSELİŞTE

"Şu anda bizim yaptığımız bütün ölçümlerde yükselen iki parti görüyoruz. Diğer partilerde oy düşüşleri var ya da stabiller" diyen Turan, yükselişteki iki partinin Zafer Partisi ve Yeniden Refah Partisi olduğunu söyledi.

Ünlü İlahiyatçı Yusuf Kavaklı Hayatını Kaybetti! Ünlü İlahiyatçı Yusuf Kavaklı Hayatını Kaybetti!

"OY ORANLARINDA ANLAMLI ARTIŞ SÖZ KONUSU"

"OY ORANLARINDA ANLAMLI ARTIŞ SÖZ KONUSU"

İki partinin de oy oranlarının arttığının altını çizen Turan "Oy oranlarında anlamlı bir atış söz konusu" dedi.

MUHALEFETE '14 MAYIS' UYARISI

 MUHALEFETE '14 MAYIS' UYARISI

Memleket Partisi'nde ise o ivmenin olmadığını belirten Turan, muhalefet cephesine '14 Mayıs' uyarısında bulundu.

Turan, şu ifadeleri kullandı;

"O veya diğer partiler hangisi olursa olsun 14 Mayıs öncesinde düşülen hataya düşmemesi gerekir diye düşünüyorum. Siz beğenin ya da beğenmeyenin her partinin seçime kendi girme hakkı, kendi karar verme hakkı var. DEM de bu anlamda gündeme gelebilir.

14 Mayıs'ta lince gidecek kadar ağır eleştiriler olmuştu. Bunun üzerinde çok dillendirmemek, konuşmamak gerekiyor. Öyle olduğu zaman bu kitleyi de kaybediyorsunuz."

Editör: SELAHATTİN KARAKOÇ