banner257

"7 HAZİRAN SEÇİMLERİN ANASIDIR"

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan Kayseri'de yaptığı konuşmada, "7 Haziran seçimleri, seçimlerin anasıdır. Bu seçimlere kadar çok seçimler kazandık ancak bu seçimler, bütün o seçimlerin üzerindedir’’ dedi.

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan Kayseri'de yaptığı konuşmada, "7 Haziran seçimleri, seçimlerin anasıdır. Bu seçimlere kadar çok seçimler kazandık ancak bu seçimler, bütün o seçimlerin üzerindedir’’ dedi.

Yalçın Akdoğan, Kayseri’de partisinin İl Danışma Meclisi toplantısına katıldı. Melikgazi Belediyesi Tiyatro Salonu’nda düzenlenen toplantıda konuşan Akdoğan, "Eş durumundan Kayserili sayılırım’’ deyince salondakiler de "hoş geldin, enişte’’ diye karşılık verdi. 7 Haziran seçimlerinin ülkenin geleceğini belirleyecek kadar önemli bir seçim olduğunu ifade ederek, şunları söyledi:

"Ben bu seçimlere seçimlerin anası diyorum. Şimdiye kadar çok seçim kazandık ancak bu seçim hepsinden önemli. Bu seçimlerin sonuçlarına göre önceki seçimlerin hepsi silinebilir veya yeniden bir yere sıçrayabiliriz. Türkiye ne zaman kendine geldi, hemen başına bir bela sarmaya kalktılar. Mısır’daki darbeden sonra Mısır’ın Erdoğan’ı devrildi, dediler. Biz milletin emanetine sahip çıktık, millet de bize sahip çıktı. Gezi olaylarını hatırlayın, Kobani eylemlerini hatırlayın. Hepsi Türkiye’nin ilerleyişini durdurmak içindi. CHP ile MHP’yi bir araya getirdiler ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de bir çatı aday çıkardılar, ama o da tutmadı. Şimdi birini daha buldular. Onu öne sürdüler. HDP’nin aklına girdiler ve parti olarak seçimlere girmesini sağladılar. Eğer barajı aşarlarsa, başkanlığı getiremezler, barajı aşamazlarsa da Türkiye karışır gibi bir oyun oynuyorlar. Bu kazanımları kaybedelim diye bir mücadeledir, onlar bunun mücadelesini veriyorlar. İstiyorlar ki Türkiye eskiye, 90’lar, koalisyonlar, krizler dönemine dönelim istiyorlar. Buna karşı teyakkuzda olmamız lazım. Milletvekili sayımız da önemli. Bir iki puan her şeyi değiştirebilir. O yüzden çok çalışmamız gerekiyor. Biz bu seçimleri önemsiyoruz, onlar da çok büyük önem veriyorlar. Biliyorlar ki Yeni Türkiye’de o yapılara yer yok. Bakın terör örgütleri işbirliği halinde. İlk defa siyaset kurumu bu kadar terörize oluyor. Bunların barajı geçmesi demokrasiye katkı koymuyor. Onlar hesabı millete değil, Kandil’e veriyor. Bunu görmemiz gerekiyor. Demirtaş’a ben kardeşinin nerede olduğunu sordum, cevap vermiş, ’IŞİD’e karşı insanlık onurunu koruyormuş.' Peki Türk askerine silah çekerken de mi insanlık onurunu koruyordu? Niye cenazeler üzerinden istismar ve siyaset yapıyorsunuz? Batıda bunlar demokrasi havarisi geçiniyor, doğuda insanları tehdit ediyorlar. Sen elinde silahla dolaşıyorsun, insanları tehdit etmediğini söylüyorsun.’’

MHP’den istifa eden Sarıoğlan Belediye Başkanı Osman Yıldız ile 3 MHP’li meclis üyesi, Sarız Belediyesinin BBP’li Meclis üyesi, BBP’den Sarız Belediye Başkan adayı Kürşat Erkek, AK Parti’ye katıldı. AK Parti’ye geçenlere Akdoğan rozetlerini taktı.

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2015, 10:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER