Ataman: Hobi Bahçesi mi, Devre Mülk mü?

İYİ Parti Kayseri İl Başkanı Sebati Ataman, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’a Hobi Bahçelerini sordu. Ataman, “Sayın Memduh başkanıma soruyorum, bu hobi bahçelerini “Devre Mülk” olarak mı işletiyorsunuz?”ifadelerine yer verdi.

Ataman: Hobi Bahçesi mi, Devre Mülk mü?

İYİ Parti Kayseri İl Başkanı Sebati Ataman, Hobi bahçelerini gündeme getirdi. Konu ile ilgili açıklama yapan Ataman, “ 2000 yılında ilk olarak Altınoluk’da, 2004 yılında Beştepeler, 2007 yılında Karpuzatan, 2010 yılında da Cılgalan ve Selçuklu mevkinde hizmete giren ve kuruluş amacında emeklilere verilmesi için yapılan HOBİ Bahçeleri ki, sayısı 1900 civarında, ilk yapılan sözleşme ile 3 yıllığına kiralanmıştı. Daha sonra kiralayanların yoğun isteği üzerine Meclis kararı ile 7 yıl uzatılmıştı. 2018 yılında seçim nedeni ile 1 yıl daha uzatma kararı alındı.

2020 yılında pandemi nedeni ile yeterince kullanılamadığı için 2021 yılı 11. aya kadar tekrar uzatılmıştı, inşallah bu yıl tekrar uzatma yapılmaz. Hobi bahçelerini şu an kullananların %40’ı aynı kişiler, emekli birçok vatandaşımız bu konudan son derece rahatsız, sırada bekleyen yaklaşık 20 bin emekli var ama maalesef sıra gelmiyor, böyle giderse gelmesi de mümkün değil. Yeni hobi bahçeleri yapmak gerekiyor. Emeklilerimizin bu talebine kayıtsız kalınmaması gerekiyor. Sayın Memduh başkanıma soruyorum, bu hobi bahçelerini “Devre Mülk” olarak mı işletiyorsunuz? İşletim sistemi ve kiralayanların %40’ı aynı kişiler ise durum sanki böyle.”dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER