banner311

Ataman: Pensilvanya’yı Yol Edenleri Unutmadık!

İYİ Parti, AK Parti Grup Başkan vekili ve Denizli Milletvekili Cahit Özkan’ın İYİ Parti teşkilatlarına, parti üyelerine ve oy veren seçmenlerine yaptığı hakaret ve iftiradan dolayı Cumhuriyet Savcılığına şikayet etti.

Ataman: Pensilvanya’yı Yol Edenleri Unutmadık!

Yapılan şikayet ile ilgili bir açıklama yapan İYİ Parti Kayseri İl Başkanı Sebati Ataman, “AK Parti Grup Başkan vekili ve Denizli Milletvekili Cahit Özkan 29 Ağustos 2021 tarihinde Beyaz Tv’de ve şahsi sosyal hesabında tüm iyi parti teşkilatlarına, parti üyelerimize, hatta oy veren seçmenlerimize alenen ve açıkça hakaret, iftira, halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılama suçlarını kararlılıkla işlemiştir.”FETÖ’nün kurdurttuğu parti” diyecek kadar da pervasızlaşmıştır. Başta genel başkanımız Sn. Meral Akşener olmak üzere, başkanlık divanımızı, genel idare ve kurucular kurulumuzu, Parti il ve ilçe başkanlarımızı, tüm İyi Parti üyelerini, İyi Parti’ye oy veren ve vermeyi düşünen tüm seçmenlerimizi ‘FETÖ’ terör örgütü üyeliği ile itham etmiş ve hedef olarak göstermiştir. Bu durum, yakıştırmanın çok ötesinde onur, şeref, saygınlığımızı rencide edecek nitelikte ve hatta vatan hainliğine eşdeğer bir hakarettir.

Bilinmelidir ki, İYİ Parti olarak, 15 Temmuz hain kalkışmasının siyasi ayağının açığa çıkarılması için, TBMM’de 16 Mayıs 2019 tarihinde İYİ Parti gurubu tarafından araştırma önergesi verilmiş, bu önerge şüphelinin grup başkan vekili olduğu Akp tarafından reddedilmiştir. Şüphelinin cemaatin bir terör örgütü olmadığını beyan eden ve savunduğu konuşmalar,‘FETÖ’nün organize ettiği “Ergenekon, Balyoz” gibi kumpas davalarının mağdurlarını yargılayan ve şu anda büyük bir çoğunluğu hükümlü veya yurt dışına kaçmış olan Fetö’cü hakim ve savcıları da destekler nitelikte konuşmalar yaptığı sosyal medya ve açık basın kaynaklarında görülmektedir. Türk ordusunun Genelkurmay Başkanı’nı ve mensuplarını terörist başı ile aynı suçlardan yargılayanlar, Türk ordusu bağırsaklarını temizliyor diyenler, meclis kürsüsünden ve ekranlardan hoca efendilerine methiye düzenler, gel artık bu hasretlik bitsin diyenler, adına para basanlar, pensilvanyayı yol edenler, kumpas davalarının savcıları olanlar, sizleri affetmeyeceğiz, bu yaptıklarınızı unutmadık, unutmayacağız, unutturmayacağız. Yaptıklarınızdan “rabbimde milletimde bizi afetsin, aldatıldık” diye sıyrılamazsınız.”dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner289