banner311

“Erken seçim isteyenler bu ülkeye ihanet ediyor"

MHP Kayseri Milletvekili Süleyman Korkmaz, "Memleket kan gölü ama birileri erken seçim istiyor. Erken sesçim için direten ve ülkeyi erken seçime götürmek isteyenler bu ülkeye ihanet ediyor" dedi.

“Erken seçim isteyenler bu ülkeye ihanet ediyor
MHP Kayseri Milletvekili Süleyman Korkmaz, "Memleket kan gölü ama birileri erken seçim istiyor. Erken sesçim için direten ve ülkeyi erken seçime götürmek isteyenler bu ülkeye ihanet ediyor" dedi.

Siirt'te 8 askerin şehit olduğu terör saldırısını lanetleyen MHP Kayseri Milletvekili Süleyman Korkmaz, "Terör hain yüzünü bir kez daha göstermiştir. Ne yazık ki verilen tavizlerle yıllardır şımartılan PKK terör örgütü kanlı eylemlerini sürdürüyor ve vatan evlatlarını şehit ediyor" diye konuştu. Ülke gündeminde yaşanan olaylarla birlikte MHP'nin çözüm sürecine yönelik tutumunun doğru olduğunun apaçık gün yüzüne çıktığını öne süren Korkmaz, şöyle konuştu:

"Biz başından beri bu sürecin ihanet süreci olduğunu söyledik. İşte yaşanan olaylarda bu ihanet sürecinden cesaret alanların hain eylemlerinin sonucudur. Koalisyon görüşmelerinde de ülkemizin, milletimizin menfaati için terörle müzakere değil, mücadele edileceğini dile getirdik. Bütün bu yaşananlar terör örgütünü muhatap alanlar nedeniyledir. Bu nedenle milletimiz ülkemiz üzerinde oynanan oyunları ve bu oyunların kimler tarafından sahneye konulduğunu iyi görmelidir."

"Memleket kan gölüne dönmüş ama birileri erken seçim tellallığı yapmaya devam ediyor. Çünkü onların derdi ülke, millet değil koltuk kaybetme korkuları" diyen Korkmaz, şöyle devam etti:

"Bütün bu yaşanan olaylara rağmen her yerde erken seçim telalığı yapanlar, bu ülkeye en büyük ihaneti yapıyor. Çünkü bu süreçte erken seçim demek, ihanetle eşdeğerdir. Vatan evlatları şehit düşüyor, vatandaş kahroluyor ancak AKP sözcüleri kendi menfaatleri için erken seçim tarihini tartışıyor. Şimdi soruyoruz; 'Erdoğan'ı, Başkan seçseydik kaos olmazdı' diyenlere, sizin makam, mevkii, koltuk sevdanız bu ülkenin evlatlarında, bu ülkenin milli değerlerinden daha mı önemli? Sizin vatan sevginiz bu mu? Yazıklar olsun. Ülke kaynıyor ama onlar hala başkanlık derdinde. Ama çocuklarına çürük raporu alanlar ne bilsin milletin şehit düşen evlatlarının acısını?"

Korkmaz, "Teröristler tarafından alçakça şehit edilen güvenlik güçlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun" dedi.

HABER: ALİ TÜRKASLAN

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2015, 00:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner289