banner257

ERSOY'DAN AKP'LİLERE ÜLKÜCÜLÜK DERSİ

Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri İl Başkanı Baki Ersoy, yaptığı yazılı aaçıklamada geçtiğimiz günlerde AKP'nin bir toplantısında MHP'ye yönelik eleştiri getiren AKP Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki ile AKP yöneticilerinden Sami Kadıoğlu'ya yüklendi. AKP’nin istişare toplantısında Sami Kadıoğlu'nun “AK parti olarak bizler ülkücüyüz. AK parti olarak bizler milliyetçiyiz. AK parti olarak bizler vatanseveriz. Her zaman her ortamda da seçimlere hazırız" sözlerini sert bir dille eleştiren Ersoy, AKP'nin hırsızlığa, rüşvete, yolsuzluğa ve ihanete gömüldüğünü iddia etti.

ERSOY'DAN AKP'LİLERE ÜLKÜCÜLÜK DERSİ
Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri İl Başkanı Baki Ersoy, yaptığı yazılı aaçıklamada geçtiğimiz günlerde AKP'nin bir toplantısında MHP'ye yönelik eleştiri getiren AKP Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki ile AKP yöneticilerinden Sami Kadıoğlu'ya yüklendi. AKP’nin istişare toplantısında Sami Kadıoğlu'nun “AK parti olarak bizler ülkücüyüz. AK parti olarak bizler milliyetçiyiz. AK parti olarak bizler vatanseveriz. Her zaman her ortamda da seçimlere hazırız" sözlerini sert bir dille eleştiren Ersoy, AKP'nin hırsızlığa, rüşvete, yolsuzluğa ve ihanete gömüldüğünü iddia etti.
Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri İl Başkanı Baki Ersoy, konuya ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:
"7 Haziran seçimleri sonrası vatanın her bir köşesinden gelen şehit haberleriyle yüreğimiz yanmaya devam ediyor. Şehit anaları, babaları, eşleri feryat ediyor, şehit çocukları babalarının tabutlarına son kez hüzünle dokunuyor. İhanetle kuşatılan Türkiye’de hainler seferberlik halindedir ve Türk milletine acı üstüne acı yaşatmaktadır.
Bu ihanete yol açan, bu hainlere taviz üstüne taviz veren elbette 13 yıldır Türkiye’yi yöneten AKP iktidarı olmuştur. Oslo’da, Kandil’de, İmralı’da, Dolmabahçe’de terör örgütü PKK ile her türlü pazarlık masaları kuran AKP bu şehitlerin başlıca sorumlusudur.
Ama onlar yüzsüz ve pişkin bir şekilde Türk milletiyle dalga geçmeye devam etmektedir. Bazı AKP’li yöneticilerde akıl sağlığını tartışmaya açtıracak açıklamalarla gündemi meşgul etmeye çalışmaktadır.
Bunlardan birisi de ilimiz Kayseri’de yaşamaktadır. Adı Sami Kadıoğlu’dur. Melikgazi İlçe Başkanı olarak AKP’de görev yapmaktadır. Akıl sağlığı açısından heyet raporu isteyeceğimiz Sami Kadıoğlu, AKP’nin istişare toplantısında “AK parti olarak bizler ülkücüyüz. AK parti olarak bizler milliyetçiyiz. AK parti olarak bizler vatanseveriz. Her zaman her ortamda da seçimlere hazırız” şeklinde basına yansıyan bir konuşma yapmıştır.
Akıl sağlığın ne derecede olduğunu bu sözleriyle göstermiş Sami Kadıoğlu’na peşinden gittikleri Recep Tayyip Erdoğan’ın Ülkücülere yapmış olduğu "Terörist, mafya bozuntusu, kafatasçı, kovboy, ırkçı, it-kopuk, kandan beslenenler, hayvan, alçak, şerefsiz, Fatih-a okumayı bilmezler, biz bunların cemaziyelevvelini biliriz, çapulcular" şeklindeki hakaretlerini hatırlatıyoruz. Ve “Hatırladın mı bu hakaretleri Sami Kadıoğlu?” diye buradan soruyoruz. Hırsızlığa, rüşvete, yolsuzluğa, ihanete gömülmüş AKP’nin ne Ülkücülüğü bu Sami Kadıoğlu?
Recep Tayyip Erdoğan “Biz milliyetçiliği ayaklar altına aldık” derken, Ahmet Davutoğlu “Milliyetçilikle hesaplaşma vakti gelmiştir” derken sen neyin milliyetçiliğini yapıyorsun Sami Kadıoğlu?
BOP gibi yabancı ülkelerin projelerinde görev alan, PKK’yı yol ve dava arkadaşı edinen, PKK’nın hamisi Barzani’yi başının üstünde taşıyan, “Türk milleti ve Türk ırkı diye bir şey yoktur” diyen, “T.C ve Ne Mutlu Türküm diyene” sözlerini, sembollerini her yerden silen, öğrencilerimizin okuduğu “Türküm, doğruyum, çalışkanım” andını kaldırtmakla övünen AKP, “milliyetçi ve ülkücü” ise Kayseri İl Sağlık Müdürlüğünden Sami Kadıoğlu’nun akıl sağlığının yerinde olup olmadığını öğrenmek için heyet raporu istemek bizim en doğal hakkımızdır.
Zaten Sami Kadıoğlu’nun akıl sağlığı yerinde olsaydı, geçmişte Ülkücülerin tarihine "Amacımız belliydi ama sonra baktık ki; yurt dışında tezgâhlanmış, kocaman bir oyunun piyonuyduk. Bunu çok geç fark ettik." şeklinde iftira atan AKP Kayseri milletvekili Mehmet Özhaseki’nin yanında “AK parti olarak bizler ülkücüyüz. AK parti olarak bizler milliyetçiyiz.” gibi bir saçmalığı cümle niyetine kurmazdı. AKP yeryüzündeki en büyük Ülkücü ve Milliyetçi düşmanıdır. Bu sıfatları korsan olarak kullanmaya kalkmak akıl sağlıkları yanında şeref ve haysiyetlerini de tartışmaya açtıracaktır.
AKP’nin istişare toplantısında bir başka konuşan kişide AKP Kayseri milletvekili Mehmet Özhaseki olmuştur. O da Sami Kadıoğlu gibi ne konuştuğunu, sözlerinin nereye gittiğini ve içinde bulunduğu AKP’nin ne olduğunu bilmeden cümleler kurmuştur.
Mehmet Özhaseki konuşmasında "Bu PKK olayları 13 yıl önce ortaya çıkmadı. 2000 yılında AK Parti yoktu. Ama, her sene 3-5 bin kişi şehit oluyordu. Neden şimdi PKK'yı biz çıkarmışız, bu hareketi biz hortlatmışız gibi bizden hesap sormaya kalkıyorlar? Peki şimdi bu olayları çıkaranlar ne yapmak istiyorlar? Türkiye'den toprak parçası koparıp, Kürdistan mı kurmak istiyorsunuz? Buna da hiç kimse eyvallah etmez. “ demiş…
Ey Mehmet Özhaseki, o halde niçin öve öve bitiremediğin Recep Tayyip Erdoğan “Kürdistan’a selam olsun, Kürdistan’dan gelen haberler bizi mutlu ediyor” dediğinde bir gün olsun tepki göstermedin?
“Türkiye’den de toprak parçası alıp, büyük Kürdistan’ı kuracağım” diyen Barzani ile el ele gezen Ahmet Davutoğlu’na bir tepki gösterdin mi?
Bu Barzani çapulcusuyla sazlı sözlü ortamlarda türkü söyleyen, onun başındaki konfetileri temizleyecek kadar yakınlık gösteren Recep Tayyip Erdoğan’a bir tepkin oldu mu?
PKK ile pazarlık masasında tavizler veren AKP değil mi?
PKK’nın ve teröristbaşı Öcalan’ın bir dediğini iki etmeyen AKP değil mi?
Habur’da asker ve polis katili bu alçakları kahraman gibi karşılatan AKP değil mi?
Mehmet Özhaseki sen hangi partinin milletvekilisin? AKP’nin ne olduğunun farkında değilsen biz sana daha ne anlatalım?
Şaibeli bir süreçle milletvekili olan Mehmet Özhaseki konuşmasında ayrıca “Bizden başka da seçime hazır kimse yok. Başka partilerin içinden sesler geliyor. İnşallah seçim olmaz. Biz perişan oluruz. Bir daha bu durumu nasıl kaldıracağız diyorlar” demiş…
Bu sözleriyle MHP’yi de kast ediyorsa bilsin ki, biz tüm il ve ilçe teşkilatlarımızla her türlü seçime hazırız. Seçimleri en çok içten içe kaynayan ve gün geçtikçe eriyen AKP düşünmelidir. MHP Kayseri İl Başkanlığı olarak 7 Haziran’da ortaya koyduğumuz başarıyı katlayarak daha da büyüteceğiz. AKP’ye Kayseri’yi yine dar edeceğiz. AKP’nin maskesini bir bir yine düşüreceğiz.
7 Haziran’da AKP’nin saltanatını salladık ve artık tamamen yıkılmasının vakti gelmiştir.
Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Yaptık ve yine yapacağız.
Bu duygu ve düşüncelerle değerli Kayseri halkına saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, her şehit acısını yüreğimizde hissettiğimizi vurguluyorum."
HABER: ALİ TÜRKASLAN

 

HABER: ALİ TÜRKASLAN

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2015, 01:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER