banner257

İYİ Partili Yücel’den Müftü Tepkisi

İYİ Parti Kayseri Büyükşehir Belediyesi Grup Başkanvekili Kazım Yücel, Kocasinan Müftüsünün ve Belediyenin yaptığı yardımları kameralar karşısında gösterdiklerini dile getirdi. Yücel, “Hani sağ elin verdiğini sol el görmeyecekti. Sayın müftü siz fetva makamındasınız yaptığınız şeyler bir fetva niteliğindedir” dedi.

İYİ Partili Yücel’den Müftü Tepkisi

Kayseri Belediyesinin ve Kocasinan Müftüsü Halil Uzun’un geçtiğimiz gün bir vatandaşın market borcunu ödemesi hakkında konuşan Yücel, “Bu kişiler markete gidiyor alışverişlerini yapıyor, yaptıktan sonra da kasiyer diyor ki arkasına TC’nizi, numaranızı, adresinizi yazacaksınız. Yamaksak ne olur deyince de, hayır yazmazsanız alışveriş yapamazsınız diyorlar. Sayın belediye siz ne yapmaya çalışıyorsunuz. Biz kimseye haber vermeden, hissettirmeden verdiğimiz ihtiyaç sahibi insanları niye mahcup ediyorsunuz” dedi. Kendilerinin verdiği fişlerde bu soruların sorulmadığını söyleyen Yücel, iktidarı dini siyasete alet etmekle nitelendirdi.

Yücel, “Bakın bir Kocasinan Kayseri müftüsü çıkıyor bir marketin defterindeki borçlarını ödediği kişinin evine gidiyor, karşısına alıyor kameraları, kendi heyetini alıyor zavallı borcunu ödeyememiş insanı karşısına alıyor kameralar önünde diyor ki. Biz sizin markete olan borcunuzu ödedik artık sizin borcunuz yok diyor. Hani sağ elin verdiğini sol el görmeyecekti. Sayın müftü siz fetva makamındasınız yaptığınız şeyler bir fetva niteliğindedir. Siz bugün Diyanet işlerini temsil ediyorsunuz, yaptığınız yakışıyor mu” dedi. Fatih Sultan Mehmet’in o zamanlar yaptığı yardımlarda karanlıkta yardım edilmesini istediğini vurgulayan Yücel, Peygamberimizin hadislerinden de örnekler verdi. Yaptığınız yakışmadı ifadelerini kullanan Yücel,” Onlarca hayırsever var hiçbirini duydunuz mu, reklam edildiğini gördünüz mü? Artık müftüyü de sahaya sürdünüz, bu siyasal propagandalar size eksi yazar hem bu dünyada hem diğer dünyada” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Macit Nergis
Macit Nergis - 1 ay Önce

Bu adamlar yüzünden iki.yıldır deist oldum. Dedikleriyle yaptıkları uyuşmayan bu insanlar yüzünden deist olanların vebali boyunlarına olsun.

SIRADAKİ HABER

banner340