banner311

Özer: Borçsuz Belediye Balonu Söndü

Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, halk otobüsü esnafının Büyükşehir Belediyesini basması ile ilgili sert bir açıklama yaptı. Büyükşehir Belediyesini eleştiren Özer, “Borçsuz belediye” balonu çoktan sönmüştür.”dedi.

Özer: Borçsuz Belediye Balonu Söndü

CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, Büyükşehir Belediyesini ve Ak Parti Hükümetini yerden yere vurdu. Özer açıklamasında şunları söyledi: “Kayseri Büyükşehir Belediyesi esnafı mağdur etmeye devam ediyor. Bu kez de halk otobüsçü esnafımız artık dayanamayacak noktaya gelince Büyükşehir Belediyesi’ne yürüdü ve tepkisini dile getirdi. Lafa gelince süslü cümleler kuranların, vatandaşı oyalayanların gerçek yüzü bir kez daha ortaya çıktı. Verilen sözlerin tutulmadığını ve 6 yıldır Belediye tarafından oyalandıklarını dile getiren esnafın isyanı her şeyi gözler önüne seriyor.

“CHP’NİN ÖRNEK BELEDİYECİLİĞİNE LAF EDENLER NEREDE?”

Evet, her zaman dediğimiz gibi artık takke düşmüştür. “Borçsuz belediye” balonu çoktan sönmüştür. Çünkü belediye yetkilileri de bu durumu esnafa itiraf etmiştir. Ne demişlerdir; ‘Belediyede para yok!’ AKP’nin beceriksiz yönetim anlayışı her alana yayılmıştır. Artık acı gerçekler saklayamayacak boyuta gelmiştir. Meydanı boş bulduklarında CHP’nin örnek belediyeciliğine laf edenler nerede? Esnaf, CHP’nin belediyecilik anlayışını örnek göstererek, belediye yetkililerine sesleniyor. “İstanbul Belediyesi yapıyor, bu Kayseri Belediyesi neden yapmıyor?” diye haykırıyor. “İstanbul Belediyesi esnafa destek veriyor bu Kayseri Belediyesi neden vermiyor? İstanbul Belediyesi esnafını koruyor bu Kayseri Belediyesi neden yapmıyor” diye haykıran esnafın bu haklı isyanı da CHP’nin belediyeciliğine laf söyleyenlere en güzel cevaptır. Çünkü halk gerçekleri görüyor. Onlar istedikleri kadar yalanlara, algı oyunlarına, pembe tablo çizen, ‘uçuyoruz’ gazı veren medyalarına sığınsın, vatandaş halkçı belediyelerin çalışmalarını biliyor, görüyor ve AKP’li Kayseri Belediyesi’ne, CHP belediyeciliğini örnek göstererek, hesap soruyor.

“AKP BELEDİYECİLİĞİ SADECE ŞOV YAPMAKTIR”

Evet, AKP belediyeciliği vatandaşı oyalamaktır. AKP belediyeciliği sadece şov yapmaktır. AKP belediyeciliği yalandır. AKP belediyeciliği süslü açılışlarla ‘çalışıyoruz’ makyajıdır! AKP belediyeciliği hakkını arayan, canı yanan esnafa “Sen de çok ağlıyorsun” diyen zihniyettir. AKP Belediyeciliği hayırseverlerin desteği olmazsa bu şehirde temel atamayacak kadar borç batağındadır, yıllık 100 milyonu aşan faiz sarmalındadır. AKP Belediyeciliği lafa gelince yatay mimari deyip, şehri dikey beton yığını haline dönüştürmektir. AKP Belediyeciliği “Sahabiye Mahallesi’nde 40 bin metre kare yeşil alan açtık” yalanıdır. AKP Belediyeciliği ranttır, ballı villadır. Tarım alanlarını yok etmektir.

“VATANDAŞI ŞOV VE ALGI OYUNLARI İLE ARTIK DAHA FAZLA ALDATMAYIN”

Biz AKP belediyeciliğini Sahabiye Medresesi’ndeki esnaflardan biliyoruz, tanıyoruz. Pandemi sürecinde kapanan ve sıkıntıda olan esnafa yaptığı yüzde 75 kira zamlarından tanıyoruz, biliyoruz. Biz AKP Belediyeciliğini Yeraltı Çarşısı esnaflarından biliyoruz, tanıyoruz. “Esnafın yanındayız, kira indirimi yaptık” havası atıp, poz verip, ardından “Biz aslında yapacağımız zamdan yüzde 50 indirim yaptık, yanlış anlamışsınız” gerçeğinden biliyoruz. Biz AKP Belediyeciliğini kaderine terk edilen, ayak basılmayan, aranıp, sorulmayan Tarihi Kapalı Çarşı esnafından biliyoruz. Biz AKP Belediyeciliğini ve anlayışını “Nefes alamıyoruz. Sesimizi duyan var mı?” diye haykıran esnafa karşı kör, sağır ve dilsiz oluşundan biliyoruz. Bu yüzden bir kez daha sesleniyoruz; her alanda vatandaşı oyalamaktan, kandırmaktan, mağdur etmekten vazgeçin. Esnafımızın da dediği ve haykırdığı gibi CHP’li belediyeleri örnek alın. Vatandaşı şov ve algı oyunları ile artık daha fazla aldatmayın. Biz halkın partisi olarak esnafımızın, vatandaşımızın her zaman yanındayız. Kayseri’de de esnafın sesi olmaya devam edeceğiz. Biliyoruz ki AKP’nin sonu geldi. Bu düzen böyle gitmez. Bütün bu yaşananlar lafa gelince mangalda kül bırakmayan, ama icraata gelince sorumluluk almayan, ortadan kaybolan, verdiği sözleri unutan, halkı kandıran, oyalayan, şovcu AKP’nin acı gerçeklerdir. Umutsuzluk yok. Halkın iktidarında, çare var. Dediğimiz gibi bu yalan ve talan düzenin gideri yok, halkın da artık yalanlara karnı tok! Vatandaşlarımızın da desteği ile iktidara yürüyoruz ve o gün her şey çok güzel olacak diyoruz.”dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner289