banner257

Özhaseki’den Sedef Kabaş’a Tepki

Gazeteci Sedef Kabaş, katıldığı bir televizyon programda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik hakaret içeren sözler kullandığı iddiasıyla gözaltına alındı. AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki de, “Ahlaksız ve rezil bir dil kullanan sözde gazeteci Sedef Kabaş’a sözlerini aynen iade ediyoruz” diyerek tepki gösterdi.

Özhaseki’den Sedef Kabaş’a Tepki

Bir televizyon kanalında tartışma programına katılan Gazeteci Sedef Kabaş’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik kullandığı sözler üzerine savcılık harekete geçerek soruşturma başlattı. RTÜK tarafından da televizyon programın hakkında inceleme başlatıldı. Gazeteci Kabaş, dün gece 02.00 sıralarında ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ suçundan gözaltına alındı. Olayla ilgili Cumhurbaşkanlığı ve AK Parti yönetiminden tepkiler geldi. 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, sosyal medya hesabı üzerinden sert bir açıklama yaptı. Özhaseki, “Milletimizi ötekileştiren, demokrasiyi içlerine sindiremeyen, milli irade düşmanlarına asla geçit vermedik, vermeyeceğiz. Milletin oylarıyla seçilmiş bir Cumhurbaşkanına; ahlaksız ve rezil bir dil kullanan sözde gazeteci Sedef Kabaş’a sözlerini aynen iade ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
ercan güneş
ercan güneş - 6 ay Önce

İstanbul seçimlerinde, Ankara seçimlerinde milli iradeye nasıl saygı duyduğunuzu gördük. yandaş medyada Ankara ve İstanbul belediye başkanlarına yapılan ahlaksızca hakaretlere göz yumarken iş size gelince milli irade. kim ki çifte standart ahlak anlayışına sahipse iki cihanda gün görmesin.

SIRADAKİ HABER