Binlerce kişinin ekmek kapısı olan şirketlerin başına liyakati olmayan kişilerin atanması ve paravan şirketlerle bu şirketlerin içinin boşaltılmasına TBMM’nin sessiz kalmaması gerektiğini belirten Arık, iddiaları yalanlayan AKP Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli’ye sosyal medyadan seslenerek, “Madem sorun yok o zaman araştırma önergemize destek verin” dedi.

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, TMSF tarafından el konulan şirketlerle yaşanan sorunların peşini bırakmıyor. Daha önce farklı şekillerde konuyu gündeme getiren, iki kere soru önergesi veren Arık, bu kez de AKP Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli ve yakınlarını TMSF tarafından el konulan şirketlerdeki rollerinin ve şirketlerde yaşanan olayların araştırılması ve gerekli durumda yargı yolunun açılabilmesi için hazırladığı Araştırma Önergesi’ni TBMM başkanlığına sundu. Konuyla ilgili olarak sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Arık, şu görüşleri dile getirdi: “Tüyü bitmemiş yetimin hakkını savunmaya devam edeceğiz. İşte bunun için TMSF’nin el koyduğu şirketlerde yaşananların araştırılması ve yargı sürecinin başlatılabilmesi için hazırladığımız Araştırma Önergesi’ni TBMM Başkanlığı’na sunduk. El konulan şirketlerin içinin boşaltılmadığını öne süren Nurettin

Deprem Nedeniyle Seçim Ertelenecek Mi? Deprem Nedeniyle Seçim Ertelenecek Mi?

Canikli’den de araştırma önergemize destek vermesini bekliyoruz. Ve soruyoruz: Hiçbir deneyimi olmayan Nurettin Canikli’nin danışmanları ve yeğeninin arkadaş grubunun TMSF’nin el koyduğu milyarlık şirketlere atanması normal mi?

El konulan şirketler ile bu şirketlerle iş yapan firmaların aynı adreste Altunizade Mahallesi, Aziziye Sokak Palmiye Apartmanı adresinde bulunması normal mi? Nurettin Canikli’nin ve yeğeni Kemal Canikli’nin banka kartı ekstrelerinin de bu adrese gitmesi normal mi?

Madem her şey normal, madem abdestinizden şüpheniz yok, o zaman gelin araştıralım...”

TMSF’nin de bağlı olduğu Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli tarafından, şirketlerin zarar etmemesi için böyle bir yola gidildiği şeklinde açıklanmaya çalışılsa da; el konulan şirketlere Canikli’nin danışmanlarının atanması şaibelerin oluşmasına neden oldu. Binlerce kişinin ekmek kapısı olan, katma değer üreten bu şirketlerin yönetimine liyakat sahibi olmayan kişilerin atanması ve söz konusu şirketlerin paravan şirketler tarafından içinin boşaltılması iddialarına TBMM sessiz kalmamalıdır” şeklinde ifade etti.