Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren KAYMEK A.Ş. 2022-2023 eğitim-öğretim yılını geride bıraktı. KAYMEK Gençlik Merkezleri’nde yıl boyunca 4’üncü sınıftan 12’nci sınıf ve mezun gruplara kadar olan öğrencilere akademik ders takviyeleri, sınavlara hazırlık kursları, etüt ve soru çözümleri, deneme sınavları, akıl oyunları, kulüp faaliyetleri, öğrenci koçluğu, yarışmalar, seminerler, sosyal, sanatsal ve kültürel faaliyetler gerçekleştirdi. Bu kapsamda 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı, KAYMEK Yıl Sonu Programı gerçekleştirildi.

Kadir Has Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen KAYMEK Gençlik Merkezleri Eğitim-Öğretim Yılı Kapanış Programı’na Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Melikgazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Hacı Kaya, İl Kültür ve Turizm Müdürü Şükrü Dursun, Türk Kızılay Kayseri Şube Başkanı Cafer Beydilli, Genel Sekreter Yardımcıları Serdar Öztürk ve Ali Hasdal ile daire başkanları, KAYMEK eğitmenleri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ve Vali Gökmen Çiçek, tören alanında Türk bayrakları, halk oyunları ve mehteran marşları ile karşılandı.

Program öncesi, Başkan Büyükkılıç ve Vali Çiçek, Değer Gençlik Merkezi ile Robotik Kodlama Atölyesi’nin yıl boyunca hazırladığı ve programda sergilenen ürünleri inceledi.

Mehteran gösterisi ile başlayan programda, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından öğrenci Muhammed Yasir Doğanay tarafından Kur’an-ı Kerim tilaveti gerçekleşti.

Kayseri OSB Başkanı Yalçın’dan Ramazan Bayramı mesajı Kayseri OSB Başkanı Yalçın’dan Ramazan Bayramı mesajı

“KAYSERİ’YE DELİ GİBİ ÂŞIK OLAN MEMDUH BÜYÜKKILIÇ’A ÇOK ŞEY BORÇLUYUZ”

Programda konuşan Vali Gökmen Çiçek KAYMEK eğitim faaliyetlerinden dolayı Başkan Büyükkılıç’ı tebrik etti.  Konuşmasında uyuşturucu ile mücadeleye de değinen Vali Çiçek, uyuşturucu ile mücadelede Büyükkılıç ve KAYMEK’in katkısına dikkat çekerek, “Uyuşturucu ile mücadelede emniyetimiz inanılmaz işler yapıyor. Rekor yakalamalar yapıyor. Gençlerimizi zehirlemek isteyen alçakları saklandıkları yerlerde kıskıvrak yakalıyoruz, layık oldukları yerlere, kodeslere tıkıyoruz. O alçakların gençlerimizi zehirlemesine izin vermiyoruz. Ancak eğer gençlerimizi uyuşturucudan bu sene bir önceki seneye daha fazla koruyabildiysek ki öyle görünüyor istatistikler, burada KAYMEK’e çok şey borçluyuz. KAYMEK’in kurslarına çok şey borçluyuz. KAYMEK’in spor kurslarına çok şey borçluyuz. Kayseri’ye deli gibi aşık olan Memduh Büyükkılıç’a çok şey borçluyuz. Yani KAYMEK’in her açtığı kurs sadece sosyalleşmeye katkısı olmuyor, sadece bizi daha kültürlü yapmıyor, gençlerimizi o alçakların elinden kurtarıyor. Gençlerimizi sporla, kültürle, sanatla buluşturarak kötü alışkanlıkların önüne geçiyor. Artık KAYMEK’in ünü Kayseri’nin dışına taştı. İyi ki KAYMEK var, iyi ki Kayseri Büyükşehir Belediyesi var” ifadelerini kullandı.

“KAYMEK HER YERDEN SES GETİRİYOR”

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ise teknofest gençliği vurgusu yaparak, “Allah’a şükürler olsun, sizleri bir harfin içine sığdırmak isteyenlere inat, siz ‘biz teknofest gençliği, teknofest kuşağıyız’ diyorsunuz. Sizleri alkışlıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın önem verdiği teknofest gençliği olarak sizleri alnınızdan öpüyoruz, iyi ki varsınız. Kayseri’mizde 21 tesisimizle, gerek merkezde gerek taşrada 16 ilçemizde KAYMEK her yerden ses getiriyor. Sizlerin sosyalleşmesi, kültürel, eğitim, sportif açıdan her türlü donanımla özgüven içerisinde olmanız için yöneticilerimiz gece gündüz demeden çırpınıyor. Değerli mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Ay yıldızlı bayrağımıza daha yukarı göndere çekmek için hep beraber el birliği ile çalışacağız. Her zaman sizlere yakışır bir Kayseri, sizleri bağrına basan bir Kayseri, sizleri gurur duyduğu bir Kayseri ile buluşturmaya çalışacağız. Güvenerek sizleri bize teslim eden velilerimize özellikle teşekkür ediyorum. Değerler eğitimi dâhil, her türlü donanımla bu gençlerimizi buluşturmak, zamanlarını en güzel şekliyle değerlendirmek, onları ülkemizin geleceğine imza atacak şekilde hazırlamak için Kayseri Büyükşehir Belediyesi ekibi olarak Sayın Valimizin talimatlarıyla, uyum ve dayanışma içerisinde bu çalışmaları yapıyoruz. Daha fazla yapacağımızdan hiç şüpheniz olmasın” ifadelerini kullandı. 

BÜYÜKKILIÇ’TAN GESİ BAĞLARI PERFORMANSI

Başkan Büyükkılıç, Vali Çiçek’in isteği üzerine Gesi Bağları türküsünü seslendirdi. Vali Çiçek ve katılımcılar, Başkan Büyükkılıç’a türkü söylediği esnada alkışlarla eşlik ettiler.

2022-2023 eğitim öğretim yılının sona ermesi vesilesiyle düzenlenen kapanış programında fuaye alanında Değer Gençlik Merkezi ile Robotik Kodlama Atölyesi’nin yıl boyunca ortaya çıkardığı ürünler sergilendi. Bağlama ile solo türkü söylenirken, halk oyunları oynandı. Protokol konuşmalarının ardından şiir okunarak gitar ile solo şarkı söylenen programda koro ile keyifli dakikalar geçiren katılımcılar, “Çanakkale Geçilmez” temasıyla dört adet tiyatro oyununu izledi.