Başkan Büyükkılıç’tan Ulaşıma Açılan Necmettin Erbakan Bulvarı’nda İnceleme Başkan Büyükkılıç’tan Ulaşıma Açılan Necmettin Erbakan Bulvarı’nda İnceleme

Dinç, yaptığı açıklamada; “2024 yılı Mart ayında gerçekleştirilecek Yerel Yönetimler Belediye Başkanlığı seçimlerinde sevdalı olduğum memleketim Yahyalı’ya AK Parti Belediye Başkan Aday Adaylığı için başvurumu gerçekleştirdiğimi duyurmak istiyorum” dedi.

Ticaret ile iş hayatına ilk adımın ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi İsparkA.Ş.’de çeşitli görevlerde bulunarak kent yaşamına katkı sağlamaya başladığını söyleyen Dinç, “2012 yılı itibariyle Kayseri İmar A.Ş.’de Genel Müdür olarak göreve başladım. Bu süre zarfında şehrimizin planlı ve sürdürülebilir büyümesine katkıda bulunma fırsatını yakaladım. 2016 yılından bu yana Kayseri Ulaşım A.Ş.’de Otopark ve Akıllı Bisiklet Paylaşım Sistemi Müdürü olarak çalışıyorum. Bu görevim kapsamında, şehir içi ulaşımda projeler üreterek sorumluluklar üstleniyorum” diye konuştu.

Çalışma hayatında ve kamu hizmetinde kazandığı deneyimleri birleştirerek Yahyalı’nın yaşanabilir ve sürdürülebilir bir geleceğe doğru ilerlemesine katkıda bulunma gayesinde olduğunu ifade eden Dinç. “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde partimizin vizyonu çerçevesinde   ilçemize katkı sağlamak için buradayım. Hemşehrilerime iyi bir yaşam kalitesi sunmak, ilçemizi modern ve inovatif anlayışla buluşturmak adına Belediye Başkanlığı aday adayı olarak bu kutlu yolda sizlerle birlikte olmak istiyorum” dedi.

Yakup Dinç Kimdir:

EĞİTİM

Üsküdar İmam Hatip Lisesi - 1994

Sakarya Üniversitesi

Mühendislik Fakültesi – Bilgisayar Mühendisi - 2003

KURS SERTİFİKA

- Proked Akademi, ‘Belediye şirketlerinin kurulma usulleri ve yönetilmesi’ 

- Fortinet Bilgi Güvenliği 

- ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi (BGYS) Baş Denetçi 

- Yönetici Geliştirme Programı 

- Kişisel Liderlik, Değerler ve İşe Anlam Katma Eğitimi (Liderlik Alet Çantası Eğitimi)

- Türkiye KalDer Süreç Yönetimi

- Türkiye KalDer Kurumsal Risk Yönetimi

- Türkiye KalDer EFQM Mükemmellik Modeli

- ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi (KYS) 

DENEYİM

Teknoryum – Genel Müdür

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İspark A.Ş. – Bilgi Sistemleri

Kayseri Büyükşehir Belediyesi İmar A.Ş. – Genel Müdür

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A.Ş. – Otopark ve Bisiklet İşletmeleri Müdürü

Editör: SELAHATTİN KARAKOÇ