banner257

Engelli Gençlerden Ritim Şov

Kayseri’de Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Yaz Spor Okulları’nın açılışı nedeniyle tören düzenlendi. Törene, zihinsel engelli gençlerin ritim şovu damgasını vurdu.

Engelli Gençlerden Ritim Şov
Kayseri’de Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Yaz Spor Okulları’nın açılışı nedeniyle tören düzenlendi. Törene, zihinsel engelli gençlerin ritim şovu damgasını vurdu. Atatürk Spor Kompleksi’ndeki salonda düzenlenen törene, Vali Yardımcısı Mustafa Masatlı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Eskici, Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Kayseri Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. Genel Koordinatörü Ali Üstünel, sporcu gençler ve aileleri katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından konuşan Vali Yardımcısı Mustafa Masatlı, çocuk ve gençlerin beyinsel gelişimlerinin yanı sıra bedensel gelişimlerinin de önemli olduğunu vurgulayarak, ‘’Sizler, bu uzun tatilinizde, kötü alışkanlıklardan uzak durup, spor yapıp sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir dönem geçirebilirsiniz. Bunu yapmak sizin elinizde. Sizlere bu olanağı sunan ailelerinize de çok teşekkür ediyorum’’ dedi.Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Eskici de, çocuk ve gençlerin zorlu bir eğitim döneminden geçip tatili hak ettiklerini belirtti. Eskici, ‘’Müdürlüğümüzün açtığı Yaz Spor Okulları’na bu yaz tatilinin birinci döneminde 6 bin gencimiz kayıt yaptırdı. Müdürlük olarak ‘Matrak’, ‘Bocce’ gibi yeni dallarla birlikte pek çok branşta gençlerimizi sporla buluşturuyoruz. Gençlerimize spor dolu, mutlu bir tatil dönemi diliyoruz’’ ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından gençler, yaptıkları spor dallarının isimlerinin yazılı olduğu plaketleri tutarak protokolün önünden geçtiler. Ardından sporcu gençler, jimnastik, karate, eskrim, boks, matrak, okçuluk gösterisi sundular. Bu arada, karate branşında mindere çıkan ve bir gösteri maçı yapan 4 yaşındaki Büşra ile 5 yaşındaki Şevval, ilgi odağı oldu. Gösteri maçı boyunca birbirlerine tekme atan minik sporcular, hakemin bitiş düdüğüyle birlikte selam verip birbirlerine sarılarak köşelerine gittiler.

Öte yandan, Zihinsel Engelli Çocuklar Eğitim Vakfı (ZİÇEV) bünyesinde eğitim gören engelli gençlerin oluşturduğu ritim grubu, Mehter Marşı ile Orhan Gencebay’ın ‘Sev Beni’ isimli parçasına eşlik etti. Engelli gençlerin performansları ve gösteri sırasındaki hareketleri salondan büyük alkış aldı.


Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2015, 14:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER