banner257

Kayseri’de Sığır Çiçeği ve Şap Aşılaması Yapılıyor

Kayseri’nin Melikgazi ilçesine bağlı mahallelerde, Melikgazi İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Hayvan Sağlığı Birimi’nin veteriner hekimleri tarafından küpe tanımlama, şap aşılama, sığır çiçeği aşılamaları yapılıyor.

Kayseri’de Sığır Çiçeği ve Şap Aşılaması Yapılıyor

Melikgazi İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada ''Gürpınar Mahallesi'nde küçük hayvan dostlarımızın ve üreticilerimizin rehberliğinde büyükbaş hayvanların, küpe tanımlama, şap aşılama, sığır çiçeği aşılamalarını ve sağlık taramalarını gerçekleştirdik.

Hayvan sağlığı birimi olarak küçük hayvan dostlarımıza ve üreticilerimize teşekkür ederiz. İlçemizde ayrıca hububat ve aspir ekili arazilerde fenolojik gözlemlerde bulunularak mahalle köy bazında soğuk zararı kontrolleri yapılmıştır. Bakanlığımız tarafından üreticilerimize de %75 hibe destekli verilen yem bitkisi tohumlarının hem ekiminde hem hasadında üreticimizin yanındayız.

İlçe sınırlarımıza dışarıdan gelen gezginci arıcılarımızın ilçe müdürlüğümüze yaptıkları konaklama yerlerinin uygunluğunun tespiti amacı ile konaklama yerlerinde de ayrıca incelemelerde bulunduk'', denildi. (BGC)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER