banner257

KUDER KAYNAKÇILIK KURSLARI BAŞLADI

Kayseri Uluslararası Öğrenci Derneği (KUDER); Kayseri'de eğitim gören Uluslararası öğrencilere yönelik 200 saatlik Uygulamalı Teknik Metal ve Kaynakçılık kursu başlattı.Kurslar Melikgazi Halk Eğitim Merkezi ile ortaklaşa olarak düzenleniyor.Eğitimin sonunda başarılı olan öğrencilere Milli Eğitim onaylı sertifika verilecek.

KUDER KAYNAKÇILIK KURSLARI BAŞLADI

KUDER Yönetim Kurulu Başkanı Mücahit Bulut: "Kaynakçılık mesleği eğitimlerinde kursiyerlere kaynağın tarihçesi, tanımı, kaynak çeşitleri gösterilmektedir. Bu eğitim kapsamında mesleki eğitimlerini başarı ile bitiren gençlerimizin bilgilerini ülkelerine döndüklerinde başkalarına da öğretebilecek seviyeye geleceklerdir.KUDER olarak icra ettiğimiz tüm eğitim faaliyetlerinde öğrencilerimize balık vermeyip , balık tutmayı öğretmeye çalışıyoruz. Kurslarımız bittiğinde öğrencilerimiz Temel elektriği ,kaynak yapmayı , metal kesmeyi, kapı ve pencere yapmayı öğrenecekler.Daha sonraki eğitim basamaklarında teorik ve pratik bilgilerin geliştirilmesi, el becerilerinin arttırlıması mümkün olacaktır." dedi.


KUDER Eğitim Sorumlusu Müslim Yalçın: “KUDER olarak öğrencilerimizin maddi ve manevi anlamda gelişimlerine katkı sunmaya çalışıyoruz. İnsanların ırkını, mezhebini, bölgesini, yaşam tarzını ayırt etmeksizin her insana faydalı olmanın derdindeyiz. İyiliklerde ve güzelliklerde herkesin payı olsun diye gayret ediyoruz.Kaynakçılık ve Metal kurslarımız da öğrencilerimizin maddi gelişimlerine katkı sağlıyor.Türkiye'de eğitim gören öğrencilerin ülkelerine daha donanımlı dönmelerini, kendilerini her alanda geliştirmiş lider şahsiyetler olamalarını saglamak için eğitim faaliyetleri düzenliyoruz.Bu faaliyetlet tüketime değil üretime yönelik etkinlikler.Elin emeğiyle değil elinin emeğiyle geçinen şahsiyetler yetiştirmek temel gayemiz." dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310

banner306