banner257

“Sağlıklı Yaşam” Yarışmasının Ödülleri Verildi

Ufka Yolculuk’un Kayseri’de düzenlediği “sağlıklı yaşam” temalı çevrimiçi yarışmada dereceye giren katılımcılara para ödülü takdim edildi.

“Sağlıklı Yaşam” Yarışmasının Ödülleri Verildi

Bu yıl dokuzuncusu düzenlenen yarışmada Kayseri’de yarışmaya kaydolarak 1. Çevrimiçi Sınav’a giren öğrencilerden her kategoride 5 öğrenciye çekilişle 500 TL para ödülü verildi. Kurayla belirlenen öğrencilerin aldıkları puana bakılmadığı belirtildi. Server Yaşam Vakfı’na bağıl olan Ufka Yolculuk organizasyonunun Kayseri İl Temsilcisi Hüseyin Bozlak: “Alanında uzman akademisyen, çocuk kitabı yazarı ile çizerlerinin düzenlediği ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik ‘titizlikle hazırladığı kitaplarla ve sağlıklı yaşam için oku, sağlıklı yaşamı seç, sağlıklı yaşam için harekete geç’ sloganıyla 9. Ufka Yolculuk Sağlıklı Yaşam Yarışması’na bu sene pandemi şartlarına rağmen Türkiye genelinde 400 bini aşkın, Kayseri’de ise 12.000 öğrenci katıldı.

Yarışma başvuru zamanında Kayseri için yarışmaya katılarak 1. Online Sınav’a girecek her kategoriden 5 toplam 15 kişiye 500 TL nakit para ödülü sözümüz vardı. Pozitif Gençlik Spor İzcilik Kulübü YouTube kanalımızdan canlı yayınla gerçekleştirdiğimiz çekilişimizde her kategoriden 5 öğrencimize 500 TL nakit para ödülümüzü dağıtarak vermiş olduğumuz sözü yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. 1. Online Sınav sonucuna göre Türkiye genelinde her kategoriden ilk 10.000’e giren toplamda 30.000 kişinin yarıştığı ve büyük ödülü kazandığı yarışmada Kayseri’de bu başarıyı elden eden 1000 öğrencimiz var, hepsini tebrik ediyoruz” diye açıklamada bulundu.(BGC)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER