banner257

Sanatseverlere 'Zorlu Yıllar' İle Nostalji

Gazeteci-Yazar Ahmet Zorlu tarafından hazırlanan kişisel arşivinde bulunan bin 270 fotoğraftan oluşan 'Zorlu Yıllar' isimli fotoğraf sergisi açıldı.

Sanatseverlere 'Zorlu Yıllar' İle Nostalji
Gazeteci-Yazar Ahmet Zorlu tarafından hazırlanan kişisel arşivinde bulunan bin 270 fotoğraftan oluşan 'Zorlu Yıllar' isimli fotoğraf sergisi açıldı.Hunat Hatun Medresi’nde düzenlenen fotoğraf sergisi ve imza günü etkinliğine 7’den 70’e bir çok ziyaretçi katıldı. Etkinlikte sergilenen, Kayseri konulu bin 270 fotoğraf ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. Süleyman Demirel, Necmettin Erbakan, Alpaslan Türkeş, Bülent Ecevit, Erdal İnönü, Deniz Baykal, Murat Karayalçın, Şevket Kazan, Hüsamettin Cindoruk, Recep Tayyip Erdoğan, Abdullah Gül gibi isimlerin fotoğraflarının yer aldığı sergide, son 40 yıl içerisinde çekilmiş fotoğraflar sanatseverlerle buluştu.
Sergi ve kitabı hakkında bilgi veren Gazeteci Ahmet Zorlu,”Meslek yaşantımızın içerisinde, biriktirebildiğim eski fotoğraflar ve son yıl içerisinde Kayseri’de meydana gelen Belediyecilik değişiklilerini özetleyen bir kitabı Kayserili kitap severlerin ve fotoğraf severlerin beğenisine sunduk. Beğenildiğini de umuyorum. Bugün burada bin 270 tane fotoğraf sergiliyoruz. 200 tanesi büyük boy, geri kalanlar branda baskı şeklinde fotoğraflarımızı sergiledik. Kitabımızın içeriğinde ise siyaset ve Kayseri Belediyeciliği konularını işledik” ifadelerini kullandı.


‘ZORLU YILLAR’ KİTAPSEVERLERİN BEĞENİSİNE SUNULDU
Bu sergi sırasında, ikinci baskısını yaptığı Türk Siyaseti ve Kayseri Belediyeciliğinde son 40 yılı özetlediği ‘Zorlu Yıllar’ isimli kitabını da kitapseverlerin beğenisine sunan Zorlu, “Ayrıca basım aşamasında bulunan ve sergim ile aynı adı taşıyan ‘Kayseri Arşivi” isimli katalog çalışmasının örneklerine de sergide yer verdim. Kayseri’ye, siyasete ve sosyal gelişmişliğimize ilgi duyan herkesin bu fotoğraflarda ve kitapta kendinden bir şeyler bulacağını sanıyorum” diye konuştu.
Sergi, 1 Haziran akşamına kadar gezilebilecek.
Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2015, 13:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER