banner257

Şeker Gölü’nde Çevre Günü Etkinliği

Kayseri Milli Eğitim Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Melikgazi Belediyesi, Kayserigaz ve Kayseri Şeker tarafından ortaklaşa düzenlenen Çevre Günü etkinliği Keykubat Gölü’nde yapıldı.

Şeker Gölü’nde Çevre Günü Etkinliği
Kayseri Milli Eğitim Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Melikgazi Belediyesi, Kayserigaz ve Kayseri Şeker tarafından ortaklaşa düzenlenen Çevre Günü etkinliği Keykubat Gölü’nde yapıldı.

Etkinliklere Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Namık Güver, Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay ve Kayserigaz Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Yasir Bora ve diğer yetkililer de katılarak öğrencilerin çevre bilinci oluşturma konusunda yaptıkları resimleri incelediler. Öğrencilerin pancar tarlasındaki toprağın fabrikaya taşınmaması için duyarlılık gösterilmesi konusundaki karakalem resim çalışması ise en çok ilgi çeken çalışma oldu. Başkan Hüseyin Akay, Çevre Günü nedeniyle yapılan resimleri inceledikten sonra, "Kayseri Şeker gerek sektörünün gerekse de Kayseri ve Türkiye’nin büyük bir kuruluşu olmasının yanında, çevreye önem veren, çevre konusunda bütün kurallara uyma çabasında olan ve bunu prensip edinmiş bir kuruluştur. Gençlerimiz ve çocuklarımız çevre ile ilgili gayet güzel resimler yapmışlar. Bunları kısaca inceleme fırsatı bulduk. Bizim düşünemediğimiz pek çok konuyu çocuklar resim ile ifade etmişler. Kendilerine bu duyarlılıklarından, anlayışlarından ve çevre bilinçlerinden dolayı teşekkür ediyorum. İnşallah bu çevre bilinci onlar için bir hayat rehberi olur. Hayatlarının bundan sonraki dönemlerinde de çevre bilinci içinde hareket ederler. Buna gerçekten ihtiyacımız var. Havanın, suyun, toprağın normal halinde kullanılmaya devam ediliyor olması çok anlamlı. Elbette biz insanlar bizden önceki nesillerden güzel bir dünya devraldık. Ama şimdi gelişen teknoloji, yapılan yatırımlar, sanayiler çevrenin kirlenmesine sebebiyet veriyor. Bu da sağlığımızı etkilemeye başladı. Onun için bundan sonraki nesillere devredeceğimiz çevrede sağlıklı yaşanabilmesi için mutlaka sağlıklı çevre bilincinin korunması ve geliştirilmesi lazım" dedi.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Namık Güver de, 5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında ilimizde gerçekleştirdiğimiz bir etkinlik için Keykubat Gölü’ndeyiz. Çevrenin korunması noktasında özellikle öğrencilerimizin bilinçlendirilmesi ve hassasiyet göstermesi çok önemli. Anne ve babalarımız da sizler sayesinde bilinçlenecektir’’ diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2015, 11:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER