banner257

Vali Kamçı Okullarda İncelemelerde Bulundu

Vali Süleyman Kamçı, Şehit Hava Pilot Üsteğmen Vedat Evliya Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Mustafa Eraslan Anadolu Lisesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Vali Kamçı Okullarda İncelemelerde Bulundu

Ziyaretleri kapsamında ilk olarak Şehit Hava Pilot Üsteğmen Vedat Evliya Anadolu İmam Hatip Lisesini ziyaret eden Vali Kamçı’yı Kocasinan Kaymakamı Mustafa Kılıç, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Sezai Çamdalı, okul idarecileri ve öğrenciler karşıladı.

İlk olarak okul etrafında incelemelerde bulunan Vali Kamçı, öğrencilerin güvenliğinin her şeyden önemli olduğunun altını çizdi.

Okulun kamera sistemini de kontrol eden Vali Kamçı, okul servislerindeki kamera sisteminin de okul müdürlüğü tarafından denetlenmesi ve her gün nöbetçi öğretmenlerin servisleri kontrol etmesi ile okul yakınındaki parkta bir kişi görevlendirilerek, öğrencilerin güvenliğini takip etmesi talimatını verdi.

Vali Kamçı incelemelerden sonra okul idaresinden yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldıktan sonra okuldan ayrıldı.

Şehit Hava Pilot Üsteğmen Vedat Evliya Anadolu İmam Hatip Lisesini ziyaretinden sonra Mustafa Eraslan Anadolu Lisesini de ziyaret eden Vali Kamçı, idarecilerden okul hakkında bilgi aldı.

Mustafa Eraslan Anadolu Lisesine gelişinde Vali Kamçı’yı, Melikgazi Kaymakamı Erkaya Yirik, , İl Milli Eğitim Müdür Vekili Sezai Çamdalı, okul idarecileri ve öğrenciler karşıladı.

Bu ziyaretinde de okul etrafını gezen Vali Kamçı, okulların etrafında bulunan parklarda öğrencilerin güvenliğinin alınması konusuna değinerek gerekli tedbirlerin alınması talimatını verdi.

Kamera sistemi ve okul servisleri konusunda gerekli tedbirlerin alınması talimatlarını veren Vali Kamçı, “Kamera sisteminin çalışması konusunda hassas davranmalıyız. Öğrencilerimizin güvenliği her şeyden önemli. Bunun için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz.” dedi.

Vali Kamçı, son olarak, okul yönetimi ile okul aile birliğinin beraber aldıkları kararların uygulanması yönünde talimat vererek, çocukların geleceği ve güvenliği konusunda birlikte yapılan çalışmaların önemine değindi.

Vali Kamçı, bir süre öğrenciler ve öğretmenlerle sohbet ettikten sonra okuldan ayrıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310

banner315

banner307

banner306