Kayseri’de sahne alan Jandarma Genel Komutanlığı Bandosu, izleyenlere keyifli anlar yaşattı. Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi’nin mezuniyet töreninde seslendirdiği Kerkük Zindanı türküsüyle yüreklere dokunan Jandarma Astsubay Büşra Bilge Demir’in de aralarında bulunduğu bando özellikle “Çırpınırdı Karadeniz” ve “Kerkük Zindanı” gibi eserleri seslendirmesi salondakileri coşturdu.

Konser sonrasında konuşan Kayseri Valisi Gökmen Çiçek de “Jandarma Genel Komutanımız, Öğretmenler Günü için sayın başkanımızın isteğini kırmadı. Bandomuz muhteşem bir gece yaşattılar. Bizleri bambaşka yerlere götürdüler. Bir kez daha jandarmamızla gurur duyduk” diye konuştu. Vali Çiçek daha sonra Jandarma Genel Komutanı Org. Arif Çetin ile yapılan telefon görüşmesini mikrofonla paylaştı.

Telefonla bağlanan Org. Arif Çetin ise, sözlerine salondakileri selamlayarak başladı. Jandarmanın 7/24 vatandaşın hizmetinde olduğunu belirten Org. Çetin, “Jandarmamız vatandaşımızın yanında, yakınında, emrine amadedir. Şanlı bayrağımız için binlerce şehit, on binlerce gazi verdik. Biz de aziz şehitlerimizin yolunda şanlı bayrağımıza sarılmaya hazırız. Ruhları şad, mekanları cennet olsun. Haklarını ödeyemeyeceğimiz öğretmenlerimizin ellerinden öpüyorum. Mustafa Yalçın başkanımızın konser isteğine çok mutlu oldum ve bu konsere vesile olduğu için herkese teşekkür ediyorum. Bandomuzu da tebrik ediyorum. Jandarmamız ülkemizin birlik ve bütünlüğü için, sizlerin desteği ve Allah’ın yardımıyla, vatandaşımızın da duasıyla görevini yapmaya devam edecektir” şeklinde konuştu.

‘JANDARMANIN HEM KUDRET HEM DE ŞEFKAT YÖNÜ VARDIR’

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın da “Jandarmanın hem şiddet hem kudret hem de şefkat yönü vardır ama bunların üzerinde bir de gönül gücü vardır. Onu da bizimle paylaştılar, hepsine çok teşekkür ediyorum. Öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum. Nice güzel günlerde buluşmak üzere” dedi.

Kayseri Lezzetleri Uluslararası Tanıtımda Kayseri Lezzetleri Uluslararası Tanıtımda

Konuşmaların ardından protokol tarafından bando üyelerine çiçek verilirken, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Elmalı da Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın’a eğitime yaptığı katkılardan dolayı plaket takdim etti.