banner257

Doktor Kazım Yılmaz, Hayaline Kavuştu

1989 yılında İstanbul Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun olan Dr.Kazım Yılmaz, bir dönem tıp öğrencisi olarak okurken hayal ettiği ceviz masasına yıllar sonra kavuştu.

Doktor Kazım Yılmaz, Hayaline Kavuştu

Kayseri’nin Erkilet Mahallesinde Çiftçi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen Dr.Kazım Yılmaz, burada başladığı ilk ve orta öğretiminin ardından kazandığı İstanbul Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde hayatı boyunca iyi bir doktor olmanın hayalini kurdu. Hayalini gerçekleştirmek için derslerine aksatmadan çalışan Yılmaz, mezun oldu ve sağlık ordusuna katıldı.

Bir sağlık kuruluşunda aile hekimi olarak görev yapan Dr.Kazım Yılmaz’ın Tıp öğrencisi iken bir hayali vardı. Dr.Kazım Yılmaz hayalini bakın nasıl anlattı; “İstanbul Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde öğrenci iken, hocamızın biri bizlere sevgili öğrenciler ilerideki hayalleriniz nedir, her biriniz bir gün beklide Sağlık bakanı, Sağlık müdürü olur yada mesleğinizle ilgili önemli makamlara gelirsiniz’ demişti. Hocanın bu sorusuna arkadaşlarımız çeşitli cevaplar vermişti. Ben ise hocam benim hayalimde bir gün görev yaptığım kurumdaki muayene odamda ceviz masam olmasını isterim demiştim. İşte bunu gerçekleştirdim. Çok mutluyum.”dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner289