banner257

Eroğlu: Ebeler Kocaman Sevgi Barındırır

Kayseri Şehir Hastanesi Perinatoloji Servisinde ebe olarak görev yapan Özlem Eroğlu 21-28 Nisan Ebeler Haftası dolayısıyla bir açıklama yaptı. Eroğlu, "Bir doğum ile aileyi, bir aile ile dünyayı değiştirebilecek güçte olan sağlık sistemimizin göz bebeği ebelerimizdir. İki canı birden kollayan teknik becerilerinin yanı sıra kocaman bir sevgi, merhamet ve şefkat barındıran bütün ebelerimizin ebeler haftası kutlu olsun dedi.

Eroğlu, “21-28 Nisan Ebeler Haftası olarak kutlanmaktadır. Bir ülkenin huzur, mutluluk ve geleceğinin en önemli teminatlarından birisi de sağlıktır. Sağlıklı bir toplum sağlıklı bireylerden oluşur. Tarihin en eski mesleklerinden biri olan ebelikte sağlıklı birey, aile ve toplumun oluşmasında önemli rol oynar. Doğum öncesinde ve doğum sonrasında aileye destek olarak ve onları eğiterek sağlıklı nesillerin oluşmasına katkı sunarlar. Bir bebeğin dünyaya geldiği o anda anneye ve aileye destek olarak profesyonel bir meslek icra ederler" dedi.

Eroğlu, " Ebelik insanlığın var oluşu ile başlar. Ebeler kadının, ailenin ve toplumun sağlık danışmanlarıdır. Doğum öncesi ve sonrasında ailelerin yanında yer alarak onları eğiterek sağlıklı nesiller oluşmasına katkıda bulunurlar. Dünyada ve ülkemizde her geçen gün daha büyük önem kazanan ebelik yaşamın başlangıcını elinde ilk tutan kişi ve dünyaya atılan adımın ilk öncüsüdür. Bir doğum ile aileyi, bir aile ile dünyayı değiştirebilecek güçte olan sağlık sistemimizin göz bebeği ebelerimizdir. Ağır fedakârlıklar içinde görev ve sorumluluklarını yerine getiren sevgili ebelerimizin tüm dünyada ve ülkemizde 21-28 Nisan arası olan Ebeler Haftası’nı kutlarım" şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2022, 10:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner340