banner257

Kayseri Sağlık Müdürü: Pozitif kişiler, temaslı bilgelerini doğru vermiyor

Kayseri Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli, Covid-19 testi pozitif çıkan vatandaşların, temaslı oldukları kişiler ile ilgili doğru bilgi vermediğini belirterek, "Temaslı bilgisi doğru verilmediği zaman virüsün yayılımının önüne geçemeyiz" dedi.

Kayseri Sağlık Müdürü: Pozitif kişiler, temaslı bilgelerini doğru vermiyor

İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli, Twitter hesabından filyasyon ekiplerinin koruyucu kıyafetler ile görev başında çekilen fotoğraflarını paylaşarak yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

"Sağlık çalışanlarımız bu kıyafetlerin içinde gece demeden gündüz demeden mücadele içindeler. Virüsü tespit edip, çevrelemek ve riskli kişilerin gezip dolaşmalarını engellemek için çalışıyorlar. Ancak pozitif olan kişilere temaslı oldukları kişiler sorulduğunda doğru bilgi verilmediğini üzülerek gözlemlemekteyim. Kural olarak şikayetlerin başlamasından önceki son 48 saatte, 15 dakikadan fazla, maskesiz (yüz yüze), 1 metreden yakın birlikte olunan kişiler yakın temaslı sayılmaktadır. Temaslı bilgisi doğru verilmediği zaman virüsün yayılımının önüne geçemeyiz."

Nursena TANRIVERDİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Remzi kaplan
Remzi kaplan - 2 hafta Önce

Eskisi kadar önem vermiyorlar ,arkadaşın kayınpederi pozitif çıktığı için Sarız ilçesinden ambulansla Kayseri şehir Hastanesi'ne getirilip birakiliyor,kontroller flan tabii temasta olduğu kişiler flan sorulmuyor ,en sonunda evde tedavi deyip hastaneden kapı dışarı,bu insan toplu taşıma damadın evine ordan hatır matir sarizdan bir araç geliyor ve evine götürülüyor ,şehir hastanesi pandemi merkezi ambulan vermiyor dönüş için durum bu ,olay bu kadar vehametli

SIRADAKİ HABER

banner310