banner257

Yeşilhisar’da Her 4 PCR Testinden 3’ü Pozitif

Kayseri’nin Yeşilhisar ilçesinde her 4 PCR testi yaptıran hastalardan 3’ünün pozitif çıktığı belirtildi. Virüs tedbirlerinin önemli olduğunu vurgulayan Yeşilhisar Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Doktor Ali Çöl, özellikle yaşlı ve kronik hastaların risk altında olduğunu ifade etti.

Yeşilhisar’da Her 4 PCR Testinden 3’ü Pozitif

Yeşilhisar İlçe Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Doktor Ali Çöl, artan pozitif vakalara yönelik açıklamalarda bulundu. Pozitif vakaların eski dalgaların aksine daha az olduğunu belirten Çöl, kronik hastalığı bulunanlar ile yaşı ileri seviyede olanlara uyarılarda bulundu. Bu gruplarda hastaların koronavirüs yan etkileri açısından hala riskli durumda olduklarını aktaran Çöl, “İlçemizde vaka sayısı son 7 günde 100’ü aşmış durumdadır. Alınan her 4 PCR testinden 3’ü pozitif gelmektedir. Hastanemizde ise genel durumu nispeten iyi olan 5 hasta mevcuttur.” dedi.

Hala maske, mesafe ve hijyen tedbirlerini ciddi bir şekilde önemini koruduğunu vurgulayan Çöl, artan vaka sayılarına dikkat çekti. Çöl, “Birçok kamu kurumumuzda da pozitif vakalar artmakta, iş gücü düşmektedir. En büyük silahlarımız maske, mesafe ve hijyen kuralına dikkat edelim” diye konuştu. (1HA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER