CHP İl Başkanı Feyzullah Keskin ile konuştum. Özetin özeti diyor ki: ‘Kazanacak adaylar çıkaracağım.’
Emre Ayan kazanacak aday,yada Partinin oylarını yükseltecek aday değilmiydi?...
Av. Emre Ayan vazgeçmeyebilirdi. CHP yönetimi Ayan’dan vazgeçmeye bilirdi. Muhalif olanlar bile vazgeçmesine razı olmayabilirlerdi. Mesele bu değil, mesele daha büyük. Mesele CHP İl ve İlçe yönetimlerinin bu durumlarda vazgeçip geçmediği. Mesele Sosyal Demokrat, işçi-köylü, emekçi ve yoksul halkın, ve onun içerisinden çıkan seçmenin dahi CHP'yi umut ışığı olarak görüp/görmediği. Mesele muhalif seçmenin CHP muhalefetinden umudunu kesip/kesmediği.

Emre Ayan istediği kadar vazgeçsin, CHP'li yöneticiler vazgeçmesine müsaade etmemeliydi! Kendi vazgeçmişse, siz vazgeçmesine mani olmalıydınız!

Tramvayda, Otobüste, AVM’lerde, sokakta, her gün onlarca kişi ile konuşuyorum. Daha doğrusu, onlarca kişi yolumu kesip derdini anlatıyor.

Çoğu bu AK Partili belediye başkanlarından şikâyetçi.

Çoğu Belediye başkanlarının ‘Metal yorgunluğundan’ şikâyetçi.

Çoğu Kayseri’nin bu yönetimle düzlüğe çıkamayacağını söylüyor.

Çoğu yüksek enflasyon ve pahalılığın altında ezilmiş halde.

Çoğu yorgun, bitkin, bezgin.

Ama hepsi muhalefetin, özellikle CHP'nin bu halinden de şikayet ediyor.

Ama çoğu 31 Marttan sonraki hali için ‘perişanlık’ diyor. Ama çoğunun kafasında yaklaşan mahalli idareler seçimde sandığa gitmeyeceğini söylüyor.

CHP İl Başkanı Feyzullah Keskin ve yönetimi bunun farkında değil galiba. Öfkeli kopuşun boyutu çok fazla. Hayal kırıklığıyla açıklanmayacak düzeyde. Kızgınlığın ötesinde, öfke var. Emre Ayan aday olsaydı bütün bu olumsuzlukları halka(seçmene) anlatmaya aylar öncesinden başlamıştı bile. Ne oldu şimdi: İyimi oldu?

Bu durumu şöyle yorumlamak lazım: CHP İl ve Özellikle Merkez İlçe yönetimleri, Yerel seçimlerde Melikgazi Belediye Başkanlığına 3 ay öncesinden aday adayı olduğunu açıklayan ve sahaya çıkan, AK Parti’li belediyeleri zora zokan yerinde yani sahada eleştiriler dizen Avukat Emre Ayan’ı kabullenemediler?, yada anlayamadılar diyelim… Politik yetersizlik mi bu, yada onun çok ötesinde bir hamlidir.

Emre Ayan vazgeçtim diyor ama seçmeninin hatırı sayılır kısmı vazgeçmesini istemiyor. Çık sahaya, ne olacaksa olsun diyor. Bu olumsuzluk ortadan kalkmadan, bu vazgeçme hali bertaraf edilmeden CHP’liler ağzınla kuş tutsa seçmenin öfkeli kısmını sandığa götüremez… CHP büyük bir değişime imza atmazsa kendi içindeki ve dışındaki seçmenle barışmazsa başarı imkânsız gibi. Keskin iyi insan, dürüst insan, ancak siyaseti kişiselleştirmiş siyasetçi, profili çiziyor? İyi bir siyasetçi standartlarında değil görüntüsü sergiliyor?...

CHP’de Taban Harekâtı:
CHP’liler CHP’ye karşı taban harekâtı yürütüyorlar… Neden mi:?
Şundan; Yerel seçimlere dönük aday adayları ve bunların arasından aday belirleme konusunda partide sorun yaşanmakta. CHP il ve özellikle Merkez İlçe yönetimleriyle uyuşmayan partililer arasında aday belirlenmesinde tıkanma yaşanıyor. Aday adayı olan bazı isimler parti yönetimine karşı direnç göstererek adayları açıklama yolunu seçtiler…
Örneği Talas…
Defalarca konunun muhataplarıyla da konuştum. Feyzullah Keskin partililerle iç içe olduğunu söylüyor, ama bence değil. Talas adayı İbrahim Yıldırım’ın adaylık sürecinin nasıl geçtiğini biliyorum. Partili saygılıdır, partisini zora sokmak istemez. Kimse çıkıp Keskin’in yüzüne ‘bazı konularda yanlış yapıyorsun’ diyenler varmıdır, vardır bence…
Bu sebeple Keskin bu yerel seçimleri ’Mundar’ etmek istiyor diyenler bile var… 
Keskin ve CHP yönetimi ‘bizim dediğimiz olur’diye düşünüyor ama öyle değil. Seçimden sonra kimin ne olacağını şimdiden tahmin etmek o kadar da zor olmasa gerek… Seçimden sonra birbirlerini suçlamalar yaşanır…
Keskin’in koltuğunu daha çok önemsediği izlenimi vermesi…
Partililerce biliniyor…
Bu yazdıklarıma İnanmayan CHP yöneticisi varsa, şöyle bir tur atsın Sosyal Demokratların ve seçmenin sesine kulak versin. Bakalım ne diyorlar?
İnsanlar hayat pahalılığı altında eziliyor…
İnsanlar yarınını göremiyor…
İmkanı olan fırsatını bulan idare ediyor…
Ama aynı kişiler muhalefetin ipine de sarılmıyor…
Ama aynı kişiler CHP’yi kurtuluş gemisi olarak görmüyor…
Neden?
Keskin ve ekibi bu yaşananlara yanıt bulmak zorunda…
Aksi halde!..
Yerel seçimler,yerle bir olur…
Benden hatırlatması…